Marija Rekst pagerbta už nuopelnus lenkams, gyvenantiems už Lenkijos valstybės ribų

0
225

Varšuvos karališkojoje pilyje Vilniaus rajono savivaldybės vadovei iškilmingai įteiktas TVP Polonia apdovanojimas – „Už nuopelnus Lenkijai ir lenkams už Lenkijos valstybės ribų“.

Ceremonija įvyko balandžio 25 d. M. Rekst buvo įteikta Dorotos Banasik statulėlė, vaizduojanti garsiausią lenkų pianistą ir kompozitorių Frederiką Šopeną.

„Džiaugiuosi šiuo įvertinimu, tačiau noriu pabrėžti, kad šis reikšmingas apdovanojimas išskiria ne tik asmeniškai mano nuopelnus, bet ir visų, kurie dirba, dirbo ir dirbs lenkų tautybės gyventojų labui Lietuvoje ir skatins lenkų tapatybės išsaugojimą už savo gimtosios šalies ribų“, – dėkodama už pripažinimą kalbėjo merė M. Rekst.

Tokį reikšmingą apdovanojimą mūsų kraštiečiai gauna jau nebe pirmą kartą. Tarp laureatų europarlamentaras, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos pirmininkas Valdemaras Tomaševski, Lenkų sąjungos Lietuvoje pirmininkas Michalas Mackevič, a. a. daugiametis draugijos „Wspólnota Polska“ vadovas prof. Andžej Stelmachovski, Vilniaus pal. kun. Mykolo Sopočkos hospiso steigėja ir direktorė Michaela Rak.

 

Vilniaus rajono savivaldybės informacija