Melagingą informaciją pateikęs UAB „Vilniaus nacionalinis stadionas” dar kartą šalinamas iš konkurso

0
231

Spalio mėnesį į Nacionalinio stadiono statytojų atranką sugrąžintas antrasis dalyvis UAB „Vilniaus nacionalinis stadionas“, siekdamas įrodyti savo tinkamumą projekto reikalavimams, teikė melagingą informaciją apie savo konsorciumo sudėtį, taip pat techninius bei finansinius pajėgumus, todėl yra šalinamas iš konkurso. Taip nusprendė Šeškinės daugiafunkcio komplekso projekto komisija, įvertinusi per metus dėl įvairių aplinkybių pasikeitusią UAB „Vilniaus nacionalinis stadionas“ techninę ir finansinę kvalifikaciją.

Įmonė per ilgesnį nei dviejų mėnesių terminą nuo spalio mėnesio pabaigos taip ir nepateikė patikimų įrodymų, kad jos ar jos partnerių pajėgumai yra realūs, užtikrinti ir pakankami sėkmingam projekto įgyvendinimui, o tai darydama, dar ir klaidino vertinimo komisijos narius ir ekspertus.

„Vilnius negali rizikuoti šiuo projektu ir dar dešimtmečius laukti nacionalinio stadiono. Teismo sprendimas į konkursą grąžino antrą dalyvį. Miestui konkurencija visada naudinga, deja, kaip paaiškėjo patikrinus papildomai pateiktus dokumentus, šis dalyvis per du mėnesius taip ir nesugebėjo pagrįsti savo pasiruošimo tinkamai įgyvendinti projektą. Tačiau labiausiai nuvilia tai, kad UAB „Vilniaus nacionalinis stadionas“ bandė savo kvalifikaciją pagrįsti meluodamas metodais, kai teikdama duomenis rodė, kad jos konsorciumo sudėtyje vis dar dalyvauja visi pirminiai finansuotojai arba techniniai rangovai. Kaip kelis kartus yra pažymėta įvairių teismų praktikoje, konkurencijos esmė tokiuose konkursuose yra ne vien dalyvių ar pretendentų kiekyje, bet ir jų kokybėje”, – sako Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis.

Pasak jo, jau anksčiau viešumoje pasirodžiusi informacija apie tai, kad du iš trijų šio dalyvio pristatomų potencialių finansinių partnerių atsiribojo nuo UAB „Vilniaus nacionalinis stadionas”, kėlė pagrįstų abejonių, ar toks projektas šiai įmonei yra įkandamas.

„Rizika, kad projektas žlugtų šiai bendrovei tapus koncesininku, yra labai didelė. Nepaisant mūsų didelių pastangų ir precedento neturinčios kantrybės prašant patikslinti dokumentus ir savo teikiamą informaciją, betarpiškai bendraujant ir bandant paaiškinti gana elementarius dalykus apie procedūras, mums tenka pripažinti, kad mes taip ir negalėjome įsitikinti pateiktų kvalifikacijos dokumentų teisingumu. Kaip tik priešingai: šis dalyvis parodė, kad yra nesąžiningas, nors mes nuoširdžiai siekėme įvykdyti LAT sprendimą ir išsaugoti konkurenciją. 30 metų erzinę vilniečius stadiono griaučiais, mes nebeturime prabangos klysti dar kartą”, – teigė P. Poderskis.

„Priminsiu, kad šis didžiulis objektas bus statomas koncesininko lėšomis – valstybė ir savivaldybė su juo atsiskaitys tik užbaigus visus statybos darbus, kas apsaugo nuo dar vieno nesėkmingo bandymo pastatyti stadioną Vilniuje. Todėl iš abiejų konkurso dalyvių prašėme aiškių įrodymų, kad jie gali investuoti 80 mln. Eurų ir kad turi tinkamus techninius partnerius laiku įvykdyti darbus. Taip pat neseniai žiniasklaidoje pasirodžiusi naujiena, kad šis dalyvis stadiono finansavimui bei statyboms pritraukė vieną didžiausių Kinijos bendrovių, jų pateiktuose dokumentuose atrodo ne taip užtikrintai – mums perduotas kinų raštas buvo tiesiog susidomėjimo konkursu išreiškimas, neprisiimant jokių konkretesnių finansinių įsipareigojimų. Sutikite, kad tokio projekto dalyvio remiantis tokiais raštais paskirti tikrai negalime”, – komentavo P. Poderskis.

Konkurso procedūros toliau bus tęsiamos su jau ir anksčiau vieninteliu konkurso dalyviu buvusia AB „Axis Industries”, su kuria derybas projekto komisija buvo užbaigusi spalio mėnesį.

 

Vilniaus m. savivaldybės informacija