Druskininkų pasieniečiai ir muitininkai Raigardo pasienio kontrolės punkte (PKP) sulaikė Vokietijos teisėsaugininkų ieškotą apynaujį visureigį

0
63

Varėnos pasienio rinktinės Druskininkų užkardos pareigūnai kartu su muitininkais Raigardo PKP sekmadienį ryte patikrino iš Lietuvos į Baltarusiją išvažiuojančio automobilio „Mercedes-Benz GLE 53 4MATIC Coupe“ ir jo vairuotojo asmens dokumentus. Prie 2022 m. laidos visureigio vokiškais registracijos numeriais vairo sėdėjo 40-ties Tadžikijos pilietis, turintis leidimą gyventi Lietuvoje. Jo pateikti dokumentai VSAT ir muitinės pareigūnams neužkliuvo, draudžiamų ir apmokestinamų prekių negabeno. Tačiau tikrindami informaciją apie „Mersedesą“ duomenų bazėse, pareigūnai išsiaiškino, kad gruodžio 23 d. jo paiešką paskelbė Vokietijos policija.

Varėnos pasienio rinktinėje dėl nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo arba realizavimo pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuriam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Alytaus apylinkės prokuratūros prokuroras.

Apklausę liudytoju, VSAT pareigūnai Tadžikijos pilietį paleido. Už tokią nusikalstamą veiką įstatyme numatyta bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 6 metų.

Visureigis saugomas Druskininkų pasienio užkardoje. Tokio amžiaus automobilio „Mercedes-Benz GLE 53 4MATIC Coupe“ rinkos kaina, priklausomai nuo komplektacijos, viršija 100 tūkst. eurų.

VSAT Varėnos pasienio rinktinės informacija