Miesteliuose įrengta 100 bankomatų: 250 000 gyventojų dabar gali patogiau išsigryninti pinigų

0
143

Galimybė išsigryninti pinigų dabar prieinama iš viso 191 šalies mieste bei miestelyje. Įgyvendinus memorandumą, artimiausią bankomatą iki 10 km atstumu pasiekia 91 proc. gyventojų, o iki 20 km atstumu – 99 proc. gyventojų. Iki Memorandumo pasirašymo šie rodikliai buvo atitinkamai 82 proc. ir 95 proc. Grynųjų pinigų prieinamumas pagerėjo 39 savivaldybių gyventojams.

„Įgyvendinant šį išskirtinį projektą, teko įveikti ne vieną iššūkį bei koreguoti pirminį planą, kad naujieji bankomatai trumpiausiais įmanomais terminais pasiektų Lietuvą, būtų paruošti kasdieniam darbui ir įrengti  tinkamuose pastatuose. Tikimės, kad tinklas BANKOMATAS.LT padės regionų gyventojams patogiau tvarkytis finansinius reikalus – ne tik dėl to, kad bankomatai yra arčiau namų, bet ir todėl, kad čia galima išsigryninti pinigų tomis pačiomis sąlygomis, kaip iš savo finansų įstaigos bankomatų“, – sakė Eivilė Čipkutė, Lietuvos bankų asociacijos (LBA) prezidentė.

Naujieji bankomatai yra pritaikyti ir neįgaliųjų poreikiams. Tai lemia įrenginių funkcinių klavišų išdėstymą bei signalų garsumą, o taip pat ekranų aukštį.

Vadovaujantis memorandumu, iki š. m. liepos 1 d. 50-yje vietovių turėjo atsirasti bankomatai, o kitose galėjo būti pasitelktos jiems lygiavertės alternatyvos. Vis dėlto kredito įstaigos ir LBA priėmė sprendimą visose vietovėse įrengti būtent bankomatus, kaip gyventojams patogiausią grynųjų pinigų išdavimo būdą.

Grynųjų pinigų prieigos taškų plėtra pagal finansų sektoriaus ir Lietuvos banko memorandumą buvo sutelkta į vietoves, kuriose gyvena iki 4 tūkst. gyventojų.

Šiuo metu šalyje veikia per 1 000 bankomatų.