Migrantai jau sulaužė 120 šildytuvų, o šiukšlių konteineriuose galima rasti duonos

0
44

Šiandien ryte Medininkų VSAT Užsieniečių registracijos centre (URC)  dirbantys pasieniečiai pastebėjo, įtariama, dar vienus piktybiško čia gyvenančių neteisėtų migrantų elgesio rezultatus – sulaužytą ir subraižytą šaldytuvą bei į buitinių atliekų konteinerį išmestą pirmadienio vakarienei patiektą kokybišką maistą.

Tai fiksuota įprastinės pasieniečių atliekamos apžiūros metu viename iš URC sektorių, kuriame gyvena moterys, didžioji dauguma jų yra afrikietės. Jos turi galimybę naudotis virtuvėle, kurioje, be kitų prietaisų, stovėjo šaldytuvas. Buvo išlaužtos jo durys, korpusas specialiai subraižytas. Šaldytuvas perduotas įmonės, iš kurios yra nuomojami migrantams apgyvendinti skirti konteineriniai nameliai ir kuri prižiūri Medininkų URC infastruktūrą, atstovams. Šaldytuvas turės būti pakeistas nauju.                             

Tokių faktų, kai neteisėti migrantai piktybiškai gadina jiems suteiktą inventorių, yra fiksuota ir anksčiau. Pavyzdžiui, nameliams, kuriuose Medininkų URC gyvena tokie užsieniečiai, šildyti yra naudojami elektriniai šildytuvai. Paskaičiuota, kad migrantai vien šių prietaisų pastaruoju metu yra sugadinę apie 120. Vieno tokio šildytuvo kaina yra apie 100 eurų.                                  

Toks sunkiai suprantamas migrantų elgesys yra didelis galvos skausmas bei finansiniai nuostoliai pagal sutartį centro infastruktūrą prižiūrinčiai ir ją įrenginiais aprūpinančiai bendrovei.

Antradienį ryte tame pačiame sektoriuje pasieniečiai fiksavo dar vieną nederamą migrančių elgesio faktą. Tiesa, VSAT pareigūnų tai labai nenustebino, nes tokie įvykiai centre jau buvo nekart. Į buitinėms atliekoms skirtą konteinerį užsienietės sumetė kokybišką ir šviežią maistą – morkų salotas, košę, netgi duoną. Tai buvo dalis produktų iš išvakarėse neteisėtoms migrantėms patiektos vakarienės.                        

Migrantus maitinanti įmonė Medininkų URC sektoriuose yra pastačiusi specialias higienos reikalavimus atitinkančias ir kasdien ištušinamas dėžes. Į jas migrantai raginami sudėti nesuvalgytą duoną. Taip pat užsieniečiai yra nuolat informuojami, kad nesuvalgytą maistą paliktų ant stalų ir niekur jo nemėtytų – tokių likučių tinkamu sutvarkymu pasirūpintų ta pati maistą tiekianti įmonė.

Tačiau neretai migrantai ignoruoja tokius prašymus ir už nemažas lėšas jiems nupirktą maistą piktybiškai išmeta į visiškai kitoms atliekoms skirtus konteinerius ar netgi ant žemės. Manoma, kad taip elgdamiesi su maistu bei gadindami suteiktą infastruktūrą bei įvairią įrangą migrantai įsivaizduoja reiškią protestą prieš centre galiojančias taisykles, savo teisinę padėtį ar „ne tokį“ maitinimą.

Tyčia laužomi ne tik elektros įranga ar prietaisai. Būta atvejų, kai į konteinerinius namelius atkelti neteisėti migrantai sulaužė jiems skirtas lovas ar išmetė į lauką ten esančius čiužinius. Pasieniečiai juos yra rinkę ir iš patvorių, ir iš balų. Dušo kabinas dengiančios polietileno užuolaidos ilgiausiai kabo parą, nes yra nuolat nudraskomos ir dingsta – vėl ir vėl tenka kabinti naujas.                                               

Visus minėtus veiksmus lydi nuolatiniai neteisėtų migrantų skundai „prastomis“ gyvenimo sąlygomis, „neskaniu“ maistu, esą netinkamu tokius URC prižiūrinčių pasieniečių darbu ir pan.

Be URC Medininkuose, pasieniečiams dar pavesta administruoti tokius centrus Pabradėje bei Kybartuose. Iš viso šiuo metu juose apgyvendinti 1572 migrantai.

VSAT informacija