Parlamentarai pritarė siūlymui 20 proc. didinti neapmokestinamąjį pajamų dydį

0
172

Seimas po svarstymo pritarė Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisoms, kuriomis numatoma neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD) padidinti 122 eurais – nuo 625 iki 747 eurų gyventojams, uždirbantiems iki 1 vidutinio darbo užmokesčio (VDU). Lietuvoje iki vieno VDU uždirba 811 tūkst. žmonių.

Kaip anksčiau yra sakiusi finansų ministrė G. Skaistė, tai drauge su minimalios mėnesinės algos didinimu pajamas į rankas minimalią mėnesinę algą uždirbančiam asmeniui padidintų 75,22 eurų, iš jų dėl neapmokestinamojo pajamų dydžio didinimo – 24,4 euro. Vyriausybė minimaliąją mėnesinę algą (MMA) yra nusprendusi padidinti 10 proc. – nuo 840 iki 924 eurų.

Įstatymo projektu numatoma proporcingai didinti neįgaliesiems bei riboto darbingumo asmenims maksimaliai taikytiną NPD atitinkamai iki 1 127 eurų ir 1 057 eurų. Šiuo metu neįgaliesiems bei riboto darbingumo asmenims NPD siekia 1 005 eurai arba 935 eurų, priklausomai nuo neįgalumo ar darbingumo lygio.

Kaip pažymima dokumento aiškinamajame rašte, priėmus šiuos įstatymo pakeitimus, asmens, uždirbančio MMA, mėnesio pajamos į rankas padidėtų 75,2 euro (įskaitant paties MMA didėjimo poveikį), 1 000 eurų uždirbančio asmens pajamos padidėtų 30,24 euro, o uždirbančio 2 167 eurus ir daugiau – nesikeistų. Asmenims, kurių pajamos viršija vieną VDU, būtų išlaikytas šiuo metu taikomo NPD lygis – jiems taikytinas NPD ir toliau būtų apskaičiuojamas pagal šiuo metu įstatyme nustatytą formulę.

Skaičiuojama, kad dėl šio sprendimo biudžetas per metus netektų apie 241,2 mln. eurų pajamų iš gyventojų pajamų mokesčio.

Po svarstymo už teisės akto pakeitimus balsavo 114 Seimo narių, susilaikė 8 parlamentarai. Tam, kad projektas būtų priimtas, Seimas turės balsuoti dar kartą.