Ministras R. Karoblis: „Iš Vakarų pusės jokių grėsmių Baltarusijai nėra“

0
185

„Lietuva yra tiesiogiai suinteresuota Baltarusijos nepriklausomybės ir teritorinio vientisumo išsaugojimu, taip pat ekonominio bendradarbiavimo plėtra. Todėl galiu patikinti, kad bent jau iš vakarų pusės karinių ar kitokių grėsmių Baltarusijos suverenitetui nėra, – sako krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, komentuodamas Baltarusijos reakciją į JAV karių bataliono dislokavimą Lietuvoje. – Iki pavasario Lietuvoje dislokuojamas bataliono dydžio vienetas negali kelti jokios grėsmės Baltarusijos saugumui, todėl išties tikimės, kad Baltarusijos reakcija bus adekvati“.

Ministras pabrėžia, jog NATO pajėgų, įskaitant JAV, rotacijos Baltijos regione yra įprasta praktika, ypač po 2014 m. „Tokios rotacijos vyko anksčiau, jų bus ir ateityje. Manome, kad tai svarbus atgrasymo veiksnys, padidinantis saugumą mūsų regione“, – sako ministras.

Planuojant JAV karių atvykimą, Krašto apsaugos ministerija ir JAV iš anksto pateikė išsamią informaciją apie atvykstantį batalioną: atvykimo laiką, ginkluotę ir techniką, numatomą buvimo trukmę. „Tokios atvirumo politikos planuojame laikytis ir ateityje. To paties tikimės ir iš mūsų kaimynų“, – sako R. Karoblis. Jis taip pat pabrėžia, jog pastaraisiais metais yra išaugęs NATO karinių pratybų, skirtų Baltijos regiono gynybai, intensyvumas. Pasak ministro, Baltarusijos pusei yra gerai žinomos priežastys, dėl kurių tai daroma, ir jos su Baltarusija nesusijusios bei nėra prieš ją nukreiptos.

Apie kitų metų pavasarį vyksiančias didelio masto pratybas Baltijos jūros regione „Defender 2020“ informacija jau pateikta viešai, o artėjant pratybų datai jos bus dar daugiau. Atvirumo ir pasitikėjimo stiprinimo tikslais į didžiausias savo pratybas Lietuva kviečia visų kaimyninių šalių, įskaitant Baltarusijos ir Rusijos, stebėtojus. „Tikimės, kad Baltarusijos pusė kitąmet pasinaudotos šia galimybe“, – sako R. Karoblis.

 

KAM informacija