Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė lankėsi Varėnos rajone esančiame A. Barausko pasienio užkardos ruože

0
303

Vizito metu Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) ir fizinio barjero projektą įgyvendinančios bendrovės „EPSO-G“ atstovai premjerei pristatė pasienyje įgyvendinamų darbų eigą.

„Darbus vertiname ir situaciją stebime reguliariai. Džiugina, kad aktyviai įsijungė kiti rangovai, tad reikia manyti, jog  šis projektas bus įvykdytas laiku ir laikantis finansinio plano. Labai svarbu, kad dar šiais metais per visą sienos ilgį bus įrengtos kameros“, – sakė premjerė.

Koncertinos užtvaras jau yra įrengtas visuose jautriausiuose ir gausiausių migrantų srautų sulaukusiuose pasienio ruožuose, o bendras šio užtvaro ilgis siekia jau maždaug 200 kilometrų. Kasdien šis užtvaras pailgėja dar maždaug 3 kilometrais. Pasienyje šalia koncertinos užtvaro šiuo metu įrengiami ir 4 metrų aukščio tvoros segmentai. Darbus atlieka maždaug 600 užtvarą statančių darbuotojų. Pasienyje darbus atliekančios bendrovės yra sutelkusios daugiau kaip 100 technikos vienetų: poliakalių, ekskavatorių, krautuvų, traktorių, kėlimo platformų ir kitų įrenginių.

Koncertinos tiesimo darbai šių metų pradžioje buvo baigti projekto pirmojo etapo – Druskininkų, A. Barausko, Adutiškio, Kabelių ir Kapčiamiesčio pasienio užkardų – ruožuose. Juose dėl didelio neteisėtų migrantų skaičiaus koncertinos piramidę nuspręsta įrengti pirmiausia. Tvoros segmentai pirmojo etapo ruožuose turi būti įrengti iki balandžio 30 dienos, o visas daugiau nei 500 kilometrų ilgio fizinis barjeras pasienyje su Baltarusija bus įrengtas iki rugsėjo.

Įrengiant fizinį barjerą prie pat valstybės sienos ribos tiesiama koncertinos piramidė iš 5 arba 6 spiralių, šalia koncertinos iš Lietuvos valstybės pusės montuojami tvoros segmentai. Pagal VSAT reikalavimus pagaminti, nepalankioms oro sąlygoms ir dirvožemio poveikiui atsparūs tvoros segmentai tvirtinami prie įleistų į žemę stulpų. Tvoros viršuje tvirtinama koncertinos spiralė, o bendras tvoros su spirale aukštis siekia 4 metrus.