Ministro Pirmininko pavyzdžiu pristatė savo nuopelnus ekonomikai

0
216
????????????????????????????????????

Premjeras Saulius Skvernelis vakar pasigyrė savo kabineto pasiekimais, gerinant gyvenimą Lietuvoje. Vilniaus rajono savivaldybė neatsiliko – taip pat pasipasakojo, ką nuveikė dėl vietos gyventojų ekonominės gerovės.

Vyriausybės vadovo postringavimą apie fantastinius rezultatus iš karto sukritikavo žinomi finansų analitikai, pareiškę, jog tai ne ministrų, o verslą darančių asmenų nuopelnas. Be to, net Latvijoje finansiniai rodikliai geresni. O Skvernelio inicijuotas pinigų perkėlimas iš vienos kišenės į kitą, pasak ekspertų, visame gražume nušvis tik maždaug po penkerių metų. Geriausias to pavyzdys „Vaiko pinigai“. Buvo didesnė alga dėl neapmokestinamų pajamų, o panaikinus šią lengvatą, atsirado minėtieji „Vaiko pinigai“. Kam? Ai dar gi daugėjo įvairių draudimų ir didėjo baudų dydžiai. Visa kitą – abejotinos švietimo, urėdijų reformos; ministerijos perkėlimas į Kauną ir „Vaučeriai“. Padurniuota taip pat ir kitose – sveikatos, susisiekimo, socialinių reikalų srityse… O kur dar Skvernelio „pagrybavimai“ užsienyje ir galimi konstituciniai „pravalai“.

Vilniaus rajono savivaldybės administracijos pasiekimai kuklesni bent jau užsienyje ir konstituciniu lygmeniu. Bet vis dėlto…

Štai, kur būta pasireiškimų  

„Investicijos aukštai buvo įvertintos ir Lietuvos laisvosios rinkos instituto 2018 m. atliktame tyrime „Lietuvos savivaldybių indeksas“. Jame jau trečius metus iš eilės Vilniaus rajonas išskiriamas „Investicijų ir plėtros“ srityje.

Tiesioginės užsienio investicijos paprastai sukuria daug darbo vietų, mokami aukštesni atlyginimai. ES struktūriniai fondai taip pat daro teigiamą įtaką tiesioginėms užsienio investicijoms, nes sukuriamos tinkamos sąlygos plėstis verslui, gerėja socialinė aplinka ir pan.

Pagal tiesiogines užsienio investicijas, tenkančias vienam gyventojui, Vilniaus r. savivaldybė 2017 m. buvo viena iš pirmaujančių tarp kitų žiedinių savivaldybių.

Savivaldybė eilę metų kuria palankias sąlygas vystyti verslą Vilniaus rajone, skatina Vilniaus rajono gyventojų verslumą ir išorinių investuotojų susidomėjimą savivaldybe. Tą įrodo ir pastovus verslo subjektų skaičiaus didėjimas.

Analizuojant statistinius duomenis, 2019 metų pradžioje veikiančių subjektų skaičius Vilniaus rajone, palyginti su visos Lietuvos (+1 proc.) ir Vilniaus miesto (+ 0,2 proc.), atrodo įspūdingai su metinių veikiančių ūkio subjektų prieaugiu + 4,5 proc. Vilniaus rajonas pasižymi verslo trauka bei domina potencialius investuotojus, tą įrodo ir kasmet tendencingai augantis Vilniaus rajono savivaldybėje įregistruotų ir veikiančių ūkio subjektų skaičius. 2019 m. pradžioje Vilniaus rajono savivaldybėje veikė 2 709 ūkio subjektai.

Rajone vyrauja statybos, mažmenine didmenine prekyba ir profesine, moksline veikla užsiimančios įmonės. Didžiausios užsienio kapitalo įmonės yra Skandinavijos ir Vokietijos kapitalo. Džiaugiamės, šiais metais dar viena vokiečių kapitalo įmonė pasirinko Vilniaus rajoną ir planuoja įkurti artimiausiais metais daugiau kaip 400 darbo vietų mūsų rajono gyventojams“, – rašoma rajono valdininkų ataskaitoje.

S. Skvernelis bent jau užsiminė, kad gal kur nors ir nepasisekė…