Raigarde sulaikyta 2 mln. eurų vertės kontrabanda

0
218

Nelegalių cigarečių krovinys sustabdytas dar spalio 12 d., kai Kauno teritorinės muitinės pareigūnai patikrino  iš Baltarusijos atvykusį krovininį automobilį su puspriekabe.

Apie 19 val. 45 min. į kelio postą vilkiku „Scania“ su puspriekabe atvykęs Rusijos pilietis muitinės pareigūnams deklaravo tranzitu per Lietuvą gabenantis saulėgrąžų aliejaus krovinį. Muitininkai atrankos būdu patikrino iš pažiūros išties įtarimų nekeliančią transporto priemonę – vilkiką, rentgeno kontrolės sistema. Paaiškėjo, kad krovinys tebuvo tik priedanga nelegaliai gabentoms cigaretėms užmaskuoti.

Kadangi pareigūnams teko iškrauti visą krovinį su beveik 12 tūkst. butelių aliejaus, tikslus sulaikytos kontrabandos kiekis paaiškėjo tik šiomis dienomis. Nustatyta, kad tokiu būdu į Lietuvą mėginta įvežti beveik 480 tūkst. pakelių cigarečių su baltarusiškomis banderolėmis – ,,Minsk 5 Superslims“, ,,NZ Gold“ ir ,,Queen Menthol“.

Šios šešėlinių rūkalų siuntos vertė, priskaičiavus privalomus sumokėti mokesčius, – 2 mln. eurų.

Dėl sulaikytos kontrabandos ikiteisminis tyrimas atliekamas Muitinės kriminalinės tarnybos Kauno skyriuje, tyrimui vadovauja Kauno apygardos prokuratūros 3-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras.

Vairuotojui skirta kardomoji priemonė – piniginis užstatas, rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir dokumentų paėmimas.

LR muitinės informacija