Kabelių pasieniečiai sulaikė du vyrus, gabenusius beveik 2 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių

0
40

Juos pareigūnai pričiupo vos 50 metrų iki valstybės sienos. Nustatyta, jog ši pora – 35-erių varėniškis ir 42-ejų Lazdijų rajono gyventojas, abu pasieniečiams gerai žinomi. Vienas jų nešėsi 10, kitas – 11 juodos spalvos aptakios formos ryšulių. Juose iš viso buvo 1 751 pakelis cigarečių „Minsk Capital QS“ su baltarusiškomis banderolėmis. Šių rūkalų vertė, įskaitant visus Lietuvoje sumokėti privalomus mokesčius, – 7 302 eurai.

Taip pat nustatyta, kad šiedu vyrai neteisėtai atsidūrė valstybės sienos apsaugos zonoje. Cigarečių nešikus ir jų nešulius pasieniečiai pristatė į Kabelių užkardą.

Už akcizinių prekių gabenimą pažeidžiant nustatytą tvarką jiems pradėtos administracinės teisenos. Kadangi tokį nusižengimą šie vyrai padarė ne pirmą kartą, jo laukia baudos nuo 5 760 iki 6 000 eurų, o už pasienio teisinį režimą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimą, padarytą pakartotinai, – 90–170 eurų baudos.

Baltarusiškų rūkalų nešikams įteikti šaukimai atvykti į Kabelių pasienio užkardą, kai joje bus nagrinėjamos jų administracinės bylos. Čia laikinai saugomos ir sulaikytos cigaretės.

VSAT informacija