Aptiko garaže įrengtą kontrabandinių cigarečių ir alkoholinių gėrimų sandėlį

0
36

Alytuje pasieniečiai sulaikė vietos gyventoją, kuris ne jam priklausančiame garaže sandėliavo daugiau kaip 8 000 pakelių cigarečių ir apie 180 litrų įvairios stiklo bei plastiko taros su skysčiu, skleidžiančiu stiprų alkoholio kvapą.

Ketvirtadienio rytą Alytuje esančiame garažų masyve VSAT Pagėgių pasienio rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus pareigūnai su įkalčiais užklupo 58-erių alytiškį. Garaže rasta 8 338 pakeliai cigarečių „Minsk SuperSlims5“, „Winston Blue“, „Minsk Capital MS“, „Minsk Capital QS“, „NZ Gold“, „Fest“, „Minsk City MS“, „Prince Rich“, „Saint George“, „Golden Gate“, „NZ Gold“, „Minsk SuperSlims“. Dauguma rūkalų – su baltarusiškomis banderolėmis. Šių akcizinių prekių vertė, įskaičiavus visus Lietuvoje privalomus sumokėti mokesčius,  – daugiau kaip 10 tūkst. eurų.

Turėdami informacijos, kad šiame garaže laikoma ne vien cigarečių, pasieniečiai tęsė tyrimą ir ten atliko kratą. Garaže aptikta į įvairios talpos  stiklo ir plastiko tarą supilstyto daugiau kaip 180 litrų skysčio, skleidžiančio stiprų alkoholio kvapą. Visa tara buvo be akcizo ženklus. Tikslus rasto, kaip manoma, alkoholio kiekis bus nustatytas po specialisto išvados.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis VSAT Pagėgių pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas,  kuriam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros 3-iojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras. Už tokią nusikalstamą veiką įstatyme numatyta bauda arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Įtariamasis po apklausos paleistas. Jam paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Sulaikytos akcizinės prekės laikinai saugomos Pagėgių pasienio rinktinėje.

VSAT Pagėgių pasienio rinktinės informacija