Miške kontrabandininkai „pamiršo“ 2 tūkstančius pakelių cigarečių

0
46

Padvarionių pasieniečiai Šalčininkų rajone, visai nedaug nutolusiame nuo valstybės sienos, aptiko keturias dėžes baltarusiškų rūkalų.

Miškingoje vietovėje, Benos kaimo apylinkėse, maždaug už 1,5 kilometro nuo valstybės sienos, pasieniečiai pastebėjo nerūpestingai išmėtytas dėžes.

Miške gulėjo keturios stačiakampio formos kartoninės dėžės, aptrauktos balta polietileno plėvele. Neabejotina, kad 2 000 pakelių cigarečių „Minsk Capital QS“ su baltarusiškomis banderolėmis „atkeliavo“ iš Baltarusijos.

Valstybės sienos pažeidimo VSAT pareigūnai nenustatė, asmenų ar transporto priemonių pėdsakų pažeidimo ir aplinkinėse vietovėse nei pasieniečiai, nei kinologas su tarnybiniu šunimi neaptiko.

Cigaretės laikinai saugomos Padvarionių pasienio užkardoje.

Vilniaus pasienio rinktinėje dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tai įstatymas numato baudą arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros 1-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras.

VSAT Vilniaus pasienio rinktinės informacija