Modernizuoja pasienyje su Baltarusija įrengtas vaizdo stebėjimo sistemas

0
285

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), sėkmingai įgyvendinusi Vidaus saugumo fondo 2014-2020 metų programos lėšomis finansuotą projektą, sudarė sutartį su uždarąja akcine bendrove „ATEA“ dėl Kenos pasienio užkardos ruože įdiegtos sistemos atnaujinimo.

Šis VSAT padalinys atsako už pusdevinto kilometro ilgio sienos ruožo su Baltarusija apsaugą.

Trečiadienį Vilniuje sutartį savo parašais patvirtino VSAT vado pavaduotojas Vidas Mačaitis ir bendrovės „ATEA“ direktoriaus pavaduotojas Algis Mikoliūnas.

Jos suma – 2,3 mln. eurų.

Vilniaus rajone įsikūrusi Kenos užkarda yra viena iš dviejų VSAT užkardų, tiesiogiai atsakingų už Rusijos piliečių vykimo tranzitiniais traukiniais kontrolę. Čia dirbantys pasieniečiai kontroliuoja per Lietuvos teritoriją geležinkeliu iš ir į Kaliningrado sritį vykstančių Rusijos piliečių tranzitą – tikrina privalomus dokumentus, stebi tranzitinių traukinių judėjimą.

Per dvylika mėnesių nuo sutarties įsigaliojimo dabar veikiančią sistemą planuojama atnaujinti, o taip pat nupirkti ir įdiegti naują įrangą, padėsiančią VSAT pareigūnams ir toliau efektyviai užkardyti nusikalstamas veikas pasienio ruože. Tiek modernizuota senoji sistema, tiek ir naujai įsigyta pasieniečių įranga bus sujungtos ir vieningai valdomos iš stacionaraus centro Kenos užkardoje.

Naudotis įranga bus apmokyti 10 pasieniečių operatorių ir 6 sistemos administratoriai.

 

VSAT informacija