Muitinės pareigūnai praėjusią savaitę Vilniaus rajone, Buivydiškėse, aptiko nelegalaus alkoholio gamybos fabriką

0
32

Namo rūsyje rasta alkoholio filtravimo, išpilstymo, pakavimo įranga, daug stiklinės taros ir degtinės, brendžio etikečių. Aptikta apie 3000 litrų alkoholio ir denatūruoto dezinfekcinio skysčio, sulaikyti trys asmenys (Lietuvos ir Latvijos piliečiai).

Turėdami informacijos apie neteisėtą disponavimą akcizais apmokestinamomis prekėmis, Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai gegužės 23 d. rytą, apie 10 val., atliko kratą viename iš privačių Vilniaus rajono Buivydiškių kaimo namų. Muitinės kriminalistai čia užklupo tris vyriškius, kurie iš krovininio mikroautobuso „Mercedes Benz Sprinter“ į rūsį nešiojo dėžes su stikline tara.

Pačiame rūsyje pareigūnai aptiko šešėlinį alkoholio gamybos fabrikėlį: skirtingose patalpose buvo sumontuota spirito filtravimo ir išpilstymo į butelius, etikečių klijavimo įranga, rasti alkoholio stiprumo matuokliai, stovėjo įvairių dydžių plastikinės talpos su maždaug 2000 litrų skaidraus ir rudos spalvos skysčio, skleidžiančio alkoholio kvapą.

Taip pat patalpose rasta daugybė dėžių su tuščia stikline tara, degtinės „Smirnoff“, „Kutskova“, „Ogni Kremlya“, brendžio „Nancy“ etiketėmis ir kamšteliais. Pareigūnai įtaria, kad čia buvo falsifikuojami minėti alkoholiniai gėrimai, rasta ir jau pagamintos „produkcijos“. Aptiktas ir nemažas kiekis – 90 dėžių (1080 litrų) latviško denatūruoto dezinfekcinio skysčio „XP–10“.

Iš viso konfiskuota apie 2800 litrų alkoholio, kurio vertė daugiau nei 33 000 eurų. Sulaikyto spirito mėginiai perduoti Muitinės laboratorijai ištirti.

Visi trys vyriškiai (vienas jų namo savininkas – Lietuvos pilietis, kiti du – Latvijos piliečiai) buvo sulaikyti ir apklausti. Vėliau jiems buvo skirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti (Lietuvos piliečiui – ir dokumentų paėmimas).

MKT Vilniaus skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimas akcizais apmokestinamomis prekėmis, tyrimui vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai.

LR muitinės informacija