Muitininkai Lavoriškėse sulaikė 20 tonų baltarusiškų pieno miltelių – po maišais aptikta didelė rūkalų kontrabanda

0
160

Pareigūnams sukėlė įtarimų krovinio maršrutas, o patikrinę puspriekabę, po miltelių maišais muitininkai rado dėžes su cigarečių kontrabanda. Preliminariais duomenimis sulaikyta apie 100 tūkst. eurų vertės nelegalių rūkalų.

Į Lavoriškių kelio postą krovininiu vilkiku „Volvo“ atvažiavęs Baltarusijos pilietis, deklaravo į Lietuvą gabenantis daugiau nei 20 tonų pieno miltelių krovinį.

Tačiau muitinės pareigūnams sukėlė įtarimų tiek krovinio maršrutas, tiek kartu su vairuotoju į Lietuvą vykęs dar vienas Baltarusijos pilietis. Mašiną patikrintus rentgeno kontrolės sistema, įtarimai, kad „Volvo“ gali būti paslėpta kontrabanda, tik sustiprėjo.

Detalaus vilkiko puspriekabės patikrinimo metu, iškrovus dalį maišų su pieno milteliais, po deklaruotu kroviniu aptiktos dėžės su cigarečių kontrabanda.

Išankstiniais duomenimis iš viso gabenta 54 dėžių (17 tūkst. pakelių) baltarusiškų cigarečių „Minsk City MS“, „Korona“ ir „Kalipso“. Nelegalių rūkalų vertė (su mokesčiais) – daugiau nei 98 tūkst. eurų.

Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) Vilniaus skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos, tyrimui vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai.

Pareigūnai sulaikė kontrabandą, vilkiką ir jo vairuotoją – pastarasis vėliau po apklausos paleistas, skyrus kardomąsias priemones – dokumentų paėmimą ir piniginį užstatą.

LR muitinės informacija