Muitininkai, padedant ugniagesiams, ardė vilkiką -„sumuštinį“: kontrabandą rado kuro talpose, ratuose, ir puspriekabės dugne

0
444

Tverečiaus kelio poste muitinės pareigūnai sulaikė didelę cigarečių kontrabandą. Apie 50 tūkst. pakelių rūkalų aptikta iš Baltarusijos tranzitu per Lietuvą važiavusio krovininio vilkiko konstrukcijose.

Vairuotojas muitininkams pasisakė važiuojantis tuščiomis į Lenkiją paimti krovinio.

Tačiau patyrusiems muitinės pareigūnams teprireikė kelių minučių nustatyti, jog mašinoje slepiama kontrabanda – atsukus atsarginio degalų bako dangtelį, plika akimi buvo galima pamatyti, jog talpos viduje – ne kuras, o cigaretės. Įtarus, jog nelegalių rūkalų gali būti paslėpta ir kitose vilkiko konstrukcijose, padėti išardyti mašinoje aptiktas slaptavietes buvo paprašyta Ignalinos ugniagesių – gelbėtojų.

Netrukus paaiškėjo, kad mašina išties paversta viena didele važinėjančia kontrabandos slėptuve: nelegalių rūkalų dar aptikta įvairiausiose vilkiko vietose. Cigarečių buvo prikimštos dvi atsarginės „Man“ padangos, rūkalų buvo pilnas ir dar vienas vilkiko dyzelinio kuro bakas, skirtas mašinos puspriekabės–šaldytuvo šaldymui. Tad pareigūnai nenustebo ir kai, patikrinę vieną iš „tradicinių vietų“ kontrabandai slėpti – vilkiko puspriekabės grindis, čia taip pat išvydo cigaretes.

Tikėtina, kad slaptaviečių su cigaretėmis gali būti aptikta ir daugiau, detalūs mašinos patikros darbai nebaigti.

Preliminariais duomenimis vilkiku gabenta apie 50 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių „NZ Gold“ ir „Minsk Capital QS“, kurių vertė su mokesčiais – apie 175 tūkst. eurų.

Muitinės kriminalinės tarnybos Vilniaus skyriuje dėl šios kontrabandos pradėtas ikiteisminis tyrimas, jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūra.

„Man“ vairuotojas buvo sulaikytas dviem paroms, vėliau Vilniaus miesto apylinkės teismo sprendimu jam skirta kardomoji priemonė – pinginis užstatas ir dokumentų paėmimas.

LR muitinės informacija