Muitininkai sustabdė Lenkijos piliečio vairuotą vilkiką: kabinoje rasta 10 dėžių cigarečių

0
54

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis, pažeidėjui skirta kardomoji priemonė – piniginis užstatas.

Gegužės 29 d. popietę Lietuvos muitinės mobiliųjų grupių patrulis stabdė ir tikrino mašinas Lazdijų apylinkėse. Apie 13.30 val. pareigūnai atkreipė dėmesį į krovininį vilkiką „Scania“ su Lenkijos valstybiniais numeriais. Muitininkams pasirodė keista, jog mašina nuvažiavo Kalvarijos link, o ne pasuko link valstybinės sienos su Lenkija.

Pasivijus ir sustabdžius vilkiką, šio vairuotojas, Lenkijos pilietis, pareigūnams sakė gabenantis šepečių krovinį. Tačiau muitininkai patikrino „Scanią“ – ir nors mašinos kabinoje buvęs jaunas buldogas urzgė ir mėgino „ginti“ teritoriją, ten buvo aptiktos nelegalios cigaretės – iš viso 10 dėžių (5 tūkst. pakelių) baltarusiškų cigarečių „NZ Gold“.

Vilkiko vairuotojas buvo sulaikytas dviem paroms, o Lietuvos muitinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis, kuriam vadovauja Kauno apygardos prokuratūra. Vėliau vairuotojas buvo paleistas, skyrus kardomąją priemonę – piniginį užstatą (6000 Eur).

Vairuotojo augintiniu irgi buvo pasirūpinta – perduotas iš Lenkijos atvykusiam vairuotojo draugui.

LR muitinės informacija