Muitininkų budrumą išbandė kontrabandininkų karavanas

0
228

Į Lietuvą prasmukti mėgino net trys mikroautobusai, kuriais rūkalų vežta daugiau nei už 65 tūkst. Eur. Visos mašinos sulaikytos, o jų vairuotojai suimti mėnesiui.

Pirmasis – „Volkswagen Caravele“ į Raigardo kelio postą praėjusį ketvirtadienį atvažiavo apie 4 val. 05 minutės. Mašiną vairavęs Baltarusijos pilietis P. A. pareigūnams sakėsi tuščiomis vykstantis į Lenkiją, kur turi gyvenamą vietą ir užsiima verslu. Tačiau muitininkams ėmus tikrinti „įprastines“ kontrabandos slėpimo vietas automobiliuose netruko paaiškėti, jog mašinoje išslapstyta nemažai cigarečių. Rūkalų rasta ne tik gamyklinėse mašinos ertmėse – cigaretėmis buvo apkrautas ir automobilio variklis, jų taip pat rasta ir atsarginiame „Volkswagen“ rate.

Po keliolikos minučių Raigardo kelio posto pareigūnai sulaukė kito svečio – Baltarusijos pilietis I. P., vairavęs mikroautobusą „Ford Transit“ irgi papasakojo tą pačią istoriją – kad vyksta į Lenkiją, verslo reikalais. Šioje mašinoje pareigūnai irgi aptiko išslapstytas cigaretes.

O dar po kelių minučių muitininkai sustabdė ir trečią mikroautobusą: „Volkswagen Transporter“ vairavusi Baltarusijos pilietė I. P. trečią kartą ėmė pasakoti panašią istoriją – apie verslą Lenkijoje. Nenuostabu, kad jos mašinoje irgi buvo rasta paslėpta nemaža cigarečių kontrabandos siunta.

Raigardo kelio posto pareigūnai šitaip per trumpą laiką sulaikė tris automobilius, kuriuose buvo iš viso aptikta 18 887 pakelių baltarusiškų cigarečių. Jų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – daugiau nei 65 tūkst. Eur.

Mašinų vairuotojai buvo sulaikyti, Muitinės kriminalinėje tarnyboje (MKT) dėl kontrabandos buvo pradėti trys ikiteisminiai tyrimai, kuriems vadovauja Kauno apygardos prokuratūra. Penktadienį, Kauno apylinkės teismo sprendimu, visi trys kontrabandos gabentojai buvo suimti mėnesiui.

Beje, tą pačią dieną Raigardo kelio poste buvo sulaikyti dar du automobiliai su nelegaliomis cigaretėmis: apie 13 val. Lietuvos piliečio G. M. vairuotame automobilyje „Volkswagen“ aptikta 5 tūkst. eurų vertės cigarečių kontrabanda. O apie 19 val. įkliuvo kitas Lietuvos pilietis, tokiu pat automobiliu vežęs 1680 Eur vertės nelegalią cigarečių siuntą.

LR muitinės informacija