Namų sąlygomis pasitikrinti, ar nesate koronaviruso nešiotojas – taip pat įmanoma?

0
305

Internete dalinamasi Taivano gydytojų metodika, kurią daugelis kritikuoja. Tačiau šis būdas aiškiai parodys, ar yra dėl ko sunerimti.
Taivano specialistai, prieš eidami į gydymo įstaigas, giliai įkvepia ir kvėpavimą sulaiko kiek ilgiau nei 10 sekundžių. Jei procedūra nesukelia kosulio ar kitokio diskomforto – tai rodo, kad plaučiuose nėra fibrozės ir nesate infekcijos nešiotojas.
Dažniausiai pasitaikantys koronaviruso simptomai:
pirmiausia virusas užkrečia gerklę, skauda 3 – 4 dienas;
tada virusas susimaišo su nosies skysčiu, kuris patenka į trachėją, o paskui į plaučius, sukeldamas plaučių uždegimą. Tai užtruks apie 5 – 6 dienas;
su plaučių uždegimu atsiranda didelis karščiavimas ir dusulys.
Koronaviruso atveju, nosies užgulimas dažnai būna gerokai labiau išreikštas nei įprastai.
Kinijos mokslininkų teigimu, medicininės kaukės kovojant su COVID-19 gerokai efektyvesnės nei su kitomis virusinėmis infekcijomis. COVID-19 dariniai gerokai didesni už kitus žinomus, todėl sunkiau prasiskverbia.
Audiniuose šis koronavirusas gali išlikti aktyvus 6 – 12 valandų. Įprasti skalbimo milteliai jį sunaikina, tačiau pakanka drabužius pakabinti ir saulėtoje vietoje.
Virusas ant rankų gali gyventi tik 5 – 10 minučių. Tačiau per šį laiką galite įtrinti akis arba paliesti nosį. Todėl rankas plauti kuo dažniau su muilu – itin svarbu.