Narkotinių medžiagų platintojai įkliuvo Eišiškėse

0
261

Neutralizuotas dar vienas narkotinių medžiagų tiekimo į taborą kanalas bei sulaikyti du narkotinių medžiagų platintojai Šalčininkų rajone. Abiems sulaikytiesiems teismas paskyrė griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą.

Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai atliko specialią operaciją, kurios metu sulaikė du asmenis, užsiimančius narkotinių medžiagų platinimu.

Atlikus kriminalinės žvalgybos tyrimą, po intensyvaus ir kruopštaus darbo, buvo nustatyta, kad Vilniaus miesto gyventojas užsiima labai pavojingos žmogaus sveikatai ir gyvybei narkotinės medžiagos – karfentanilio platinimu. Nustačius nusikalstamos veikos požymius, Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdyboje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 260 str. 3 d.). Pažymėtina, kad narkotinė medžiaga karfentanilis yra 8-10 kartų stipresnė už heroiną, taip pat atkreiptinas dėmesys, kad pakanka disponuoti poros dešimtosios gramo šios medžiagos, kuris laikomas labai dideliu narkotinių medžiagų kiekiu.

Sulaikymą buvo nuspręsta atlikti tik surinkus pakankamai duomenų apie daromus sunkius ir labai sunkius nusikaltimus bei juos darančius asmenis. Eišiškėse buvo sulaikytas Vilniaus miesto gyventojas, atvykęs įsigyti narkotinės medžiagos – karfentanilio. Nors minėti asmenys ir buvo atsargūs, laikėsi konspiracijos, narkotinių medžiagų pirkimą išskirstė į kelis etapus – pradžioje buvo sumokami pinigai, o tik praėjus kuriam laikui ir įsitikinus, kad tai daryti yra saugu, buvo paduodama narkotinė medžiaga.

Sulaikytiems įtariamiesiems pareikšti įtarimai pagal požymius nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 260 str. 3 d. Už nurodytas nusikalstamas veikas Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimo bausmes nuo 10 iki 15 metų.

Abiems sulaikytiesiems teismas skyrė griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą.

Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir koordinuoja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

 

Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato informacija