NATO gina Lietuvos teisę į laisvą ir taikų gyvenimą

0
223

Prezidentė Dalia Grybauskaitė S. Daukanto aikštėje dalyvavo oficialiame Lietuvos narystės organizacijos 15-kos metų jubiliejaus minėjime ir šventėje šalies žmonėms.

Ceremonijoje, kurioje iškilmingai pakeltos Lietuvos ir NATO vėliavos, Prezidentė prisiminė ir kitą svarbią datą – balandžio 4 d. minimą Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos 70-metį. Pasak šalies vadovės, šioje garbingoje istorijoje penkiolika metų – ir mūsų istorijos dalis. Didžiuojamės, kad drauge su sąjungininkais šiandien švenčiame sukaktį, kai mūsų valstybė tapo NATO nare.

Prezidentės teigimu, tai buvo svarbus tarptautinis pripažinimas. Lietuva tada išgyveno didelio lūžio pavasarį.

Pasak valstybės vadovės, simbolinis ir istorinis sutapimas, kad dvi mums reikšmingos organizacijos buvo įsteigtos tais pačiais metais – NATO ir mūsų partizanų Laisvės kovų sąjūdis. Ši šventė – tai ir visų kovotojų šventė, jų tikėjimo išsipildymas.

Prezidentė taip pat pabrėžė, jog Lietuvos priklausymas NATO reiškia, kad mūsų šalis atstovauja Vakarų demokratijos vertybėms, ginančioms žmonių teisę į laisvą ir taikų gyvenimą.

Pasak šalies vadovės, šiandien Aljanse turime net dvidešimt aštuonis stiprius, patikimus draugus. O NATO turi Lietuvą – tokią pat patikimą gynybos partnerę su gyvybinga ir modernia kariuomene, kuri praėjusiais metais paminėjo įkūrimo šimtmetį.

Prezidentė pabrėžė, kad šiandien šventiniu džiaugsmu dalijamės daugiau kaip su tūkstančiu karių iš šešių šalių – Vokietijos, Nyderlandų, Čekijos, Norvegijos, Belgijos ir Islandijos, tarnaujančių Lietuvoje, NATO priešakinėse pajėgose. Taip pat su pusšimčiu JAV karių. O mūsų oro erdvę saugo Lenkijos kontingentas. Nuo oro policijos misijos pradžios, kai tapome NATO nariais, Lietuvoje jau budėjo septyniolikos šalių pilotai.

Valstybės vadovė taip pat akcentavo, kad narystė NATO – tai garbė ir galimybė, kurią reikia užsitarnauti. Todėl Lietuva remia Ukrainos ir Sakartvelo pastangas siekti šio tikslo. Esame įrodę, jog viskas įmanoma – ir valstybingumą atkovoti, ir jį išsaugoti. Septyniasdešimt NATO metų – tai tiek pat taikos metų Europoje.