Su NATO gynybos ministrais sutarė dėl Rotacinio oro gynybos modelio

0
115

Krašto apsaugos ministras A. Anušauskas: su NATO gynybos ministras sutarė dėl Rotacinio oro gynybos modelio

„Su NATO gynybos ministrais sutarėme dėl Rotacinio oro gynybos modelio. Modelis nustato principus, kuriais remiantis šalys galės skirti antžeminės oro gynybos ir aviacijos pajėgumus, pradedant nuo NATO rytinio pakraščio. Tai leis užtikrinti greitesnį perėjimą į oro gynybą, gerins oro pajėgų parengtį ir suderinamumą“, – sakė A. Anušauskas.

„Lietuva pasirengė ir užtikrins palankias sąlygas Rotacinio oro gynybos modelio įgyvendinimui, įskaitant infrastruktūrą, priimančios šalies paramą, personalą. Kartu su Latvija ir Estija regione tam tikslui įsteigėme regione tarpusavyje susijungiančias dideles oro erdves, kurias karinių orlaivių treniruotėms ar kitoms reikmėms galime aktyvuoti valandų bėgyje“, – pridūrė ministras.

NATO gynybos ministrų susitikime taip pat sutarta dėl padidinto sąjungininkų kibernetinės gynybos įsipareigojimo. Patvirtintas naujas virtualios pagalbos kibernetines atakas patiriantiems sąjungininkams mechanizmas.

Briuselyje vykusiame susitikime aptartas ir naujai rengiamas planas, skirtas padidinti amunicijos ir ginkluotės gamybos apimtis bei atsargas, jį ketinama patvirtinti artėjančiame NATO viršūnių susitikime Vilniuje.  

KAM informacija