Naugarduko gatvėje – dar viena bendruomenę telkianti iniciatyva

0
213

Vilniaus miesto savivaldybė davė leidimą dalį šios gatvės pusei dienos uždaryti automobiliams, bet atverti turgui.

Gyventojai nuo pat ryto bus laukiami prekiautojų, čia atvešiančių produkciją tiesiai iš savo ūkių. Bus prekiaujama ne tik daržovėmis, bet ir ekologiškais pieno produktais, mėsa ir jos gaminiais, žuvimi ir duona. Alkanieji čia pat vietoje ras ir pagaminto kaimiško maisto – pavyzdžiui, karštų bulvių ir kastinio su kanapių sėklomis.

Prieš mėnesį pristačiusi unikalų „keliaujančių kiemelių“ projektą – mobilias platformas, suteikiančias gyventojams galimybę prisijaukinti įprastai automobilių užimamas vietas, planuodama tolesnį ne tik šios gatvės, bet ir viso Naujamiesčio humanizavimą, Vilniaus miesto savivaldybė palaiko ir privačias, iš namų ir automobilių gyventojus išviliojančias iniciatyvas.

„Šis sekmadienio turgus bus proga pasitikrinti, ar Naujamiesčiui reikia tokio nuolatinio renginio, vietos, kur trauktų apsipirkti ar papusryčiauti, pasiklausyti muzikos ar tiesiog bendruomeniškai praleisti žiemos dienų“, – sakė turgaus Naujamiestyje iniciatorė Rita Latvytė.

Vyriausiojo miesto architekto skyriaus vyresnioji patarėja Rūta Matonienė patikino, kad jei toks poreikis bus akivaizdus, miestas įsipareigos dalį Naugarduko gatvės uždaryti automobilių eismui kiekvieną sekmadienį. Kartu bus ieškoma ir racionalių viešojo transporto maršrutų pertvarkymo sprendimų  savaitgaliais.

Didžiausioje Naujamiestyje Naugarduko gatvėje jau pradėti diegti ir eismą lėtinantys infrastruktūros sprendimai – čia įrengiamos iškiliosios perėjos, šalia automobilių savo takus turės dviratininkai, pėstieji nuo automobilių atitveriami želdynais, o baigus visus būtinus darbus čia bus įvestas ir greičio apribojimas – ne daugiau nei 30 km/val. Visi šie sprendimai skirti sugrąžinti į gatves pėsčiuosius ir dvirates transporto priemones.

Šį sekmadienį, spalio 18 d., automobilių eismas Naugarduko gatvėje bus uždarytas nuo 9.30 iki 14.30 val. Tomis valandomis Kauno gatve bus nukreipiami 73-iojo maršruto autobusai.