Naujajame krematoriume lankysis kas penkto mirusiojo artimieji?

0
227

Naujajame krematoriume lankysis kas penkto mirusiojo artimieji?

Vilniuje, netoli Gariūnų, privačiame sklype jau po metų turėtų atsirasti antras krematoriumas šalyje. Šuo metu vienintelis veikia Kėdainiuose.

Tendencija aiškėja – jei vos prieš kelerius metus buvo kremuojamas kas dešimtas sostinės gyventojas, tai jau po 2020-tųjų metų nutarusių kremuoti mirusiųjų artimųjų palaikus skaičius vien tik Vilniaus mieste bei rajone  turėtų padvigubėti, ir tikėtina, kad sieks apie 20 procentų.

Manoma, jog naujajame krematoriume per metus būtų atliekama apie 4000 kremacijų.

Lietuvoje veikiančio krematoriumo paslaugų kainos vienos iš didžiausių regione. Visose kaimynėse šalyse pigiau, o kai kur ženkliai. Būtent todėl kai kurie laidojimo namai siūlo vykti į Lenkijos miestą Balstogę, kuris yra tik už pusantro šimto kilometrų nuo sienos, o paslauga vos ne dvigubai pigesnė nei Lietuvoje.

Šiuo metu kūno kremavimo kaina Lietuvoje prasideda maždaug nuo 230 Eur ir kyla priklausomai nuo to, kokio atsisveikinimo su mirusiuoju pageidauja jo artimieji.

Procesas įgauna pagreitį

Skelbiama, jog šiuo metu jau rengiamas Vilniaus krematoriumo techninis projektas, o kelių mėnesių bėgyje turėtų būti išduotas ir statybos leidimas. Manoma, jog krematoriumo įrengimas Vilniaus miesto pakraštyje patenkintų vilniečių ir aplinkinių rajonų žmonių poreikius. Gyventojai išvengtų nepatogumų ir papildomų išlaidų transportui, be to, išsispręstų kapinių plėtros problemos.

Beje, sostinėje jau buvo kelios panašios iniciatyvos, tačiau kol kas nė viena iš jų neįgyvendinta. Garsiausiai nuskambėjo ir daugiausia kritikos sulaukė noras įrengti krematoriumą laidojimo rūmuose Olandų gatvėje, tačiau prieš šį projektą piestu stojo vietos gyventojų bendruomenė, sulaukusi ir politikų paramos.