Girtavimas viešose vietose yra baudžiamas

0
38

Vakar sostinės Naujamiesčio seniūnijoje, naujai įrengtame skvere Smolensko gatvėje, Vilniaus miesto antrojo policijos komisariato pareigūnai užfiksavo girtaujančių vyrų grupelę, prie kurių pakaitomis vis prisijungdavo kiti su savo atsineštais alkoholiniais gėrimais. Gėrimų įvairovė irgi glumina, vieni svaiginosi alumi, kiti ukrainietišku burnos skalavimo skysčiu. Čia pat nesidrovėdami vyrai atlikinėjo gamtinius reikalus. Visiems asmenims surašyti protokolai dėl girtavimo, o vienam jų – ir dėl viešosios tvarkos pažeidimo.

Tokiu būdu atsipalaiduoti mėgstantiems asmenims policija primena, kad alkoholinių gėrimų ar kitų svaigalų gėrimas gatvėse, stadionuose, skveruose, parkuose, viešajame transporte ar neblaivaus asmens pasirodymas viešosiose vietose įžeidžiant žmogaus orumą ir dorovę užtraukia baudą nuo dvidešimt iki vieno šimto eurų. Didesnės baudos numatytos asmenims, pakartojusiems šį nusižengimą. Jaunesniems negu 20 metų amžiaus asmenims alkoholinius gėrimus vartoti ar su savimi turėti griežtai draudžiama net ne viešosiose vietose.

Kad tinkamai būtų užtikrinta viešoji tvarka, piliečių saugumas, policijos pareigūnai nuolat organizuos sustiprintas policines priemones – patruliuos mieste, išskirtinį dėmesį skirs masinių susibūrimų, pasilinksminimo, vilniečių pamėgtoms poilsio zonoms ir kitoms vietoms, kuriose gali būti girtaujama ar svaiginamasi, ir prašo visuomenės nelikti abejingai: pranešti apie girtaujančius, triukšmaujančius, kitaip viešąją rimtį trikdančius asmenis, pastebėtus girtus nepilnamečius.

Vilniaus apskr. VPK informacija