Naujamiestyje suplanuoti pokyčiai patiks ne visiems: automobiliams skirtos gatvių važiuojamosios dalys siaurės, o erdvės pėstiesiems ir dviratininkams – didės

0
378

Pagal šio metu galiojantį ir keičiamą bendrąjį Vilniaus planą miesto plėtros departamento užsakymu parengtas pasiūlymas Naujamiesčio bei dalies Senamiesčio teritorijų atnaujinimui iki 2023 metų. Miesto strateginis ilgalaikis tikslas  –  padaryti Naujamiestį patrauklų naujakuriams bei šeimoms su vaikais.

Išskiriami trys istoriniai plotai, kuriuose planuojami pokyčiai:  Šv. Stepono gatvė, Naugarduko gatvė ir Savanorių prospektas  –  trys ašys, vedančios link istorinio Vilniaus centro.

Viena opiausių Naujamiesčio ir dalies Senamiesčio teritorijų problemų  – normų netenkinantis atskirųjų želdinių kiekis. Šis klausimas iki šiol nebuvo spręstas, todėl pateiktame pasiūlyme siūloma atsižvelgti į tai.

Atliktoje gatvių profilių analizėje nustatyta, kad šiuo metu pagrindinių gatvių važiuojamosios dalies pločiai yra per dideli ir neefektyvūs. Gatvėse dominuoja automobilių eismas. Pastatų naudotojai minimaliai naudojasi gatvės erdve, šaligatviai – siauri, nors fiziškai gatvės erdvė yra plati ir gali talpinti įvairias funkcijas.

Gauti analizės rezultatai taip pat atskleidžia komercinį teritorijos vystymo potencialą. Vietos yra tinkamos naujų projektų vystymui, teritorija gerai vertinama butų nuomos rinkoje.

Remiantis šia analize ir rekomendacijomis, miestas gali toliau tęsti atitinkamų schemų rengimą ir kitiems Vilniaus rajonams – teritorijoms ir remiantis jomis formuoti strategiją miesto viešųjų erdvių, gatvių tvarkymui.

 

Vilniaus m. savivaldybės informacija