Naujojoje Vilnioje sausio pabaigoje įvykdyto septyniolikmetės žiauraus nužudymo byla perduota teismui

0
216

Merginą kankinęs, grasinęs ją nužudyti, o vėliau ir nužudęs jaunuolis sės į teisiamųjų suolą. Kartu su juo bus teisiami dar du asmenys, kaltinami nežymiu sveikatos sutrikdymu, grasinimu nužudyti ar sunkiai sutrikdyti žmogaus sveikatą bei tuo, kad, žinodami apie padarytą labai sunkų nusikaltimą, apie tai nepranešė teisėsaugos institucijoms. Ikiteisminiam tyrimui vadovavęs Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras Tomas Čepelionis surašė kaltinamąjį aktą ir itin žiauraus nužudymo baudžiamąją bylą perdavė nagrinėti Vilniaus apygardos teismui.

Nužudytos 17-metės kūnas buvo rastas š. m. vasario 5 d. Vilnios upėje sostinės Naujosios Vilnios rajone po beveik dvi savaites trukusių intensyvių paieškų.

Sudėtingą ir itin kruopštų brutalaus nusikaltimo ikiteisminį tyrimą atliko Vilniaus AVPK Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai. Tyrimo duomenimis, globos namuose gyvenusi jauna mergina buvo nužudyta šių metų sausio 22-osios naktį. Sausio 21 d. ji atvyko į Naujojoje Vilnioje esantį butą, kuriame gyveno V. P. (gim. 1997 m.). Jaunuoliai neseniai buvo susipažinę socialiniuose tinkluose. Kartu su V. P. bute tuo metu buvo ir jo draugai: vaikinas M. B. (gim. 1998 m.) ir mergina J. S. (gim. 1998 m.). Kompanija bute bendravo, vartojo alkoholinius gėrimus. Būdama apsvaigusi nuo alkoholio, trijulė pradėjo tyčiotis iš septyniolikmetės, ją mušti, žaloti, grasino sunkiai sutrikdyti jos sveikatą ir ją nužudyti, taip sukeldami jai stiprias fizines ir dvasines kančias. Vėliau M. B. ir J. S. nuėjo miegoti, o V. P. naktį pakvietė septyniolikmetę pasivaikščioti. Bylos duomenimis, kaltinamasis, nuvedęs ją prie netoli namų esančio tiltelio per Vilnios upę, itin žiauriai nužudė.

Ryte apie tai, kad nužudė merginą, V. P. papasakojo M. B. ir J. S., tačiau šie šios informacijos teisėsaugos institucijoms neperdavė.

„Kaltinamųjų atsakomybę lengvinančių aplinkybių nenustatyta, ją sunkina tai, kad sunkias nusikalstamas veikas jie padarė bendrininkų grupėje, būdami apsvaigę nuo alkoholio“, – teigė ikiteisminiam tyrimui vadovavęs prokuroras Tomas Čepelionis.

Abu vaikinai anksčiau jau buvo ne tartą teisti: V. P. – už vagystes ir neteisėtą disponavimą psichotropinėmis medžiagomis, M. B. – už sunkų sveikatos sutrikdymą bei viešosios tvarkos pažeidimą. Bylos duomenimis, jie susipažino įkalinimo įstaigoje. V. P. teismo laukia suimtas, M. B. ir J. S. skirtos kitos kardomosios priemonės.

Baudžiamajame kodekse numatyta, kad už V. P. padarytus nusikaltimus, itin žiaurių bejėgiškos būklės asmens nužudymą, siekiant nuslėpti kitą nusikaltimą, gresia laisvės atėmimas nuo aštuonerių iki dvidešimties metų arba iki gyvos galvos. Jo bendrininkams už nežymų sveikatos sutrikdymą, grasinimą nužudyti ar sunkiai sutrikdyti žmogaus sveikatą bei nepranešimą apie padarytą labai sunkų nusikaltimą gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

 

Generalinės prokuratūros informacija