Naujos atliekų surinkimo aikštelės – Trakų rajone

0
216

Iš viso krašte –  120 bendro naudojimo atliekų rūšiavimo aikštelių ir dar 6450 gyventojų turi rūšiavimo konteinerius.

Gausiau apgyvendintose rajono vietovėse yra įrengtos ir jau naudojamos 22 naujos požeminės bei pusiau požeminės atliekų rūšiavimo konteinerių aikštelės. 14 jų jau naudojama Lentvaryje, dar po 2 – Aukštadvaryje ir Senuosiuose Trakuose, o po 1 – Onuškyje, Paluknyje, Rūdiškėse ir Trakuose. Dar 10 požeminių ir 23 antžemines konteinerių aikšteles planuojama pradėti naudoti šį rudenį.

Visose aikštelėse yra pastatyti požeminiai arba pusiau požeminiai buitinių atliekų, stiklo, plastiko ir popieriaus konteineriai. Kai kuriose numatyta vietos ir tekstilės konteineriams, tačiau jie bus pastatyti vėliau.

Naujieji konteineriai yra ne tik patogesni, bet ir atrodo geriau nei senieji. Antžeminė naujųjų konteinerių dalis užima daug mažiau vietos, o tūris penkeriopai didesnis. Maža to, iš naujųjų konteinerių nebesklis nemalonūs kvapai, kadangi žemesnė dirvos temperatūra stabdo kvapus sukeliančių bakterijų dauginimąsi.

Galimybę atnaujinti atliekų tvarkymo infrastruktūrą suteikė Europos Sąjungos parama vykdant projektą „Komunalinių atliekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Trakų rajone“. Projekto tinkamų finansuoti išlaidų suma siekia daugiau nei 823 tūkst. Eur, iš kurių 85 proc. skiria ES Sanglaudos fondas, o likusią dalį – Trakų rajono savivaldybė.

Trakų mieste ir rajone atliekas tvarkančios bendrovės UAB „Ecoservice“ duomenimis, per metus kiekvienas rajono gyventojas surūšiuoja vidutiniškai po 31,1 kilogramą atliekų.

Nuotraukoje: nauja komunalinių atliekų rūšiavimo aikštelė Bažnyčios g. 21, Lentvaryje

 

Trakų rajono savivaldybės informacija