Naujų vilkikų pardavimai Lietuvoje smuko dešimtadaliu – Europoje nedidelis augimas

0
226

Europos automobilių gamintojų asociacijos ACEA duomenimis, šių metų pirmąjį pusmetį sunkiasvorių vilkikų virš 16 tonų pardavimai Lietuvoje susitraukė 12,7 proc., kai ES išlaikė silpną 0,4 proc. augimą.

TTLA generalinis sekretorius Povilas Drižas sako, kad tarptautinio kelių transporto įmonės šiais metais sumažino investicijas į naujų transporto priemonių įsigijimą, rinkai susiduriant su sunkumais dėl vairuotojų trūkumo, o taip pat įgyvendinant Mobilumo paketo reikalavimus.

„Tarptautinio kelių transporto investicijos ir plėtra priklausys nuo to, kaip pavyks pritraukti vairuotojų“, – pažymi P. Drižas.

Per šių metų šešis mėnesius Lietuvoje registruota beveik 4 tūkst. naujų vilkikų. ES šis skaičius siekė 128,5 tūkst.

Mažėjančios tarptautinio kelių transporto investicijos į transporto priemones atspindi bendrą tendenciją sektoriuje – investicijos į materialųjį turtą traukiasi visoje transporto ir sandėliavimo veikloje.

Statistikos departamento duomenimis, transportavimo ir sandėliavimo veikloje investicijos į ilgalaikį materialųjį turtą šių metų pirmąjį pusmetį sumažėjo 6,1 proc., palyginti su 2021 metų tuo pačiu laikotarpiu.