Ne visi rengiasi uždarymui: Eišiškių ligoninėje – naujas automobilis, įranga ir remontas

0
260

Realizuojamu projektu siekiama pagerinti pirminės asmens sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą ir kokybę Šalčininkų rajone. Perkama būtina medicininė įranga: dentalinis rentgenas, kraujo krešėjimo analizatorius, tonometras akispūdžiui matuoti, skaitmeninis oftalmoskopas ir kt.

Be to, siekiant teikti paslaugas pacientams namuose arba juos lankyti, įsigyta ir nauja transporto priemonė – penkių sėdimų vietų lengvasis automobilis Volkswagen Golf Variant, kuris bus pristatytas iš gamyklos po 3 – 4 mėnesių. Pasak direktoriaus Miroslavo Duchnevičiaus, šis sprendimas aktualus visiems centro pacientams, nes keturis kartus per savaitę šeimos gydytojas vyksta į Kalesninkų ambulatoriją, kartą per mėnesį medikai lankosi bendruomenės slaugytojų kabinetuose Dainavoje, Pabarėje, Tetėnuose ir Purvėnuose. Eišiškių asmens sveikatos priežiūros centro duomenimis, įstaigos medikai namuose lanko apie 80 pacientų. Be to, šaltuoju metų laiku didėja lankomų vaikų skaičius.

Svarbi Eišiškių asmens sveikatos priežiūros centro veiklos dalis – teikiamos slaugos paslaugos. Vienu metu Slaugos poskyryje gali gydytis 50 pacientų. Dažniausiai tai senyvo amžiaus, judėjimo sunkumų turintys arba nevaikštantys žmonės, todėl nuspręsta įsigyti čiužinius ir pagalves pragulų profilaktikai. Be to, neįgaliųjų ir judėjimo sunkumų turinčių žmonių poreikiams trečiame ligoninės aukšte remontuojami ir sanitariniai mazgai: platinami įėjimai, keičiamos durys, klozetai, įrengiami ranktūriai, iš dalies remontuojamas vandentiekis ir dažomos sienos.

Prognozuojama, kad realizuojamas projektas turės teigiamos įtakos paslaugų kokybei ir prieinamumui. Iš viso Eišiškių asmens sveikatos priežiūros centrą lanko 4480 pacientų, iš jų 951 vaikas, įstaiga aptarnauja Dainavos, Pabarės, Kalesninkų ir Eišiškių seniūnijų gyventojus.

 

Šalčininkų raj. savivaldybės informacija