Neatsikratė teistumo dėl mokesčių slėpimo pasinaudojant JAV registruota įmone

0
183

Vilniečiui 55 metų verslininkui nepavyko įtikinti apeliacinės instancijos teismo, kad jis nepagrįstai nuteistas dėl bandymo išvengti mokesčių panaudojant Jungtinėse Amerikos Valstijose įsteigtą įmonę. Panevėžio apygardos teismas nuteistojo apeliacinį skundą atmetė ir paliko galioti apkaltinamąjį nuosprendį.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) Šiaulių ir Panevėžio apygardos valdybos pareigūnai, o tyrimui vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Aidas Amparavičius.

Atliekantys ikiteisminį tyrimą FNTT pareigūnai nustatė, kad Molėtuose registruotos internetines paslaugas teikusios uždarosios akcinės bendrovės direktorius ir vienintelis akcininkas E. R. trejus metus apgaulingai tvarkė buhalterinę apskaitą bei pateikė neteisingus duomenis apie bendrovės pajamas ir pelną.

Tyrimo duomenimis, ne mažiau kaip 210-čiai klientų buvo nurodoma už E. R. vadovaujamos bendrovės paslaugas atsiskaityti pervedant pinigus į vienos JAV registruotos įmonės vardu E. R. atidarytas sąskaitas Lietuvos bankuose. Minėta JAV bendrovė kaip paslaugų tiekėja buvo nurodoma ir su klientais sudaromose sutartyse dėl interneto paslaugų.

Į Amerikoje registruotos įmonės sąskaitą buvo pervedami pinigai ir už E. R. priklausančių poilsio namelių nuomą. Nustatyta, kad tokiu būdu į Molėtuose registruotos bendrovės buhalterinę apskaitą nebuvo įtraukta beveik 130 tūkst. eurų gautų pajamų ir išvengta beveik 22,5 tūkst. eurų pridėtinės vertės mokesčio (PVM) ir 4,5 tūkst. eurų pelno mokesčio sumokėjimo valstybei. Siekdamas išvengti šių mokesčių sumokėjimo, E. R. organizavo melagingų duomenų įrašymą į PVM deklaracijas ir jų pateikimą Valstybinei mokesčių inspekcijai.

Nors teisiamasis savo kaltės nepripažino, Utenos apylinkės teismo Molėtų rūmai, išnagrinėję šią bylą, 2021 metų spalį priėmė apkaltinamąjį nuosprendį. E. R. skirta 200 MGL dydžio (7 tūkst. 532 eurų) dydžio bauda.

Nuosprendį apeliacine tvarka apskundęs aukštesnės instancijos teismui, E. R. gerų naujienų nesulaukė. Šių metų birželio 7 dieną Panevėžio apygardos teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, nuteistojo skundą atmetė, paliko galioti pirmos instancijos teismo nuosprendį. Jam skirtą baudą verslininkas privalės sumokėti per 2 mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos. Nuteistajam taip pat reikės sumokėti nesumokėtus mokesčius, kai bus baigtas Valstybinės mokesčių inspekcijos atliekamas mokestinis patikrinimas.

 Prokuratūros informacija