Nei Katinai, nei Kazlų Rūda netiko: kursis šalia Vievio

0
247

Valstybinių miškų urėdija centrinį biurą įkurti planuoja Vievio seniūnijoje – Vyriausybės nutarimu urėdijai perdavus Turto bankui priklausiusią buvusią moksleivių stovyklą šalia Vievio, nauja centrinės administracijos būstinė čia galėtų įsikurti nuo 2024 metų.

„Džiaugiuosi ir sveikinu įmonės vadovybę už vizionieriškumą – pasirinkta vieta atspindės tai, kokia įmonė yra. Tikiu, kad projektas, kurio įgyvendinimas jau pradedamas planuoti – bus vienintelis toks tarp kaimyninių šalių, pavyzdys viso miškininkystės sektoriaus dalyviams ir atviras visuomenei“, – sakė Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika.

Kur galėtų įsikurti centrinė Valstybinių miškų urėdijos administracija, įmonės vadovybė kartu su steigėja Aplinkos ministerija svarstė kelerius metus – vietos dairytasi regionuose – Kazlų Rūdoje, Katinuose, apžiūrėti Turto bankui priklausantys objektai, naujai statomi biurai ir urėdijai priklausantys statiniai – nė vienas jų neatitiko reikalavimų vietai, taip pat jų rekonstrukcija būtų kainavusi brangiau, nei naujo pastato statybos.

„Po valstybinių miškų reformos 2018 metais įkūrus Valstybinių miškų urėdiją, nuėjome ilgą kelią nuo pradžios kurdami įmonės veiklos principus, procesus, turėjome centralizuoti medienos ruošos ir prekybos veiklą, suvienyti net 42 skirtingas apskaitos sistemas, pradėti kurti IT sistemas, skyrėme didelį dėmesį tam, kad subalansuotume socialinę, ekonominę ir ekologinę mūsų veiklos pusiausvyrą  – tai buvo prioritetiniai darbai, kuriuos buvo būtina užtikrinti, kad įmonė apskritai pradėtų veiklą. Šiandien, jau įveikę pirmąjį pokyčių etapą, galime pradėti naują – investuoti į naują ir šiuolaikišką centrinės administracijos pastatų kompleksą“, – sakė Valstybinių miškų urėdijos vadovas Valdas Kaubrė.

Pasak jo, efektyvios investicijos į modernių pastatų statybą užtikrintų ir mažesnius biuro išlaikymo kaštus bei investicijų atsipirkimą ilguoju periodu, padėtų pritraukti daugiau aukštos kvalifikacijos darbuotojų, nes konkurencija darbo rinkoje didelė ir darbuotojai vertina ne tik įmonę, bet ir pačią darbo vietą.

„Mūsų siekis – kuo greičiau turėti modernų biurą, atitinkantį mūsų įmonės veiklos specifiką bei vertybes. Šalia to mes keliame ir dar vieną uždavinį – ši vieta turi atliepti ir visuomenės lūkesčius – čia matome ir pažintinį taką, erdves visuomenei, informacinį centrą, kuriame galėtume papasakoti apie miškininkystę ir jos tradicijas, turėti erdves jauniesiems miško bičiuliams, kurių veiklą šiuo metu atgaiviname“, – sakė V. Kaubrė.

Planuojama, kad į naują centrinę būstinę persikeltų visi centrinės administracijos darbuotojai, šiuo metu įsikūrę Vilniuje  ir Kaune.

Vertinant galimas vietas, įmonėje buvo atlikta ir darbuotojų apklausa siekiant išsiaiškinti, kiek darbuotojų sutiktų keisti savo įpročius ir kasdien važinėti į darbą iš Vilniaus ir Kauno, pavyzdžiui, į Kazlų Rūdą. Ji parodė, kad centrinei administracijai persikėlus, net apie 80 proc. darbuotojų keistų darbą ir su įmone atsisveikintų.

„Neseniai įkurtai įmonei, kuri turi didžiulių veiklos iššūkių, ir kuriai pagaliau pavyko suburti kompetetingą bei stabiliai dirbančią komandą – tai būtų didžiulis praradimas. Centrinėje administracijoje dirba ne tik miškininkai, bet ir daug bendrųjų kompetencijų specialistų, kuriuos labai vertiname“, – pabrėžė V. Kaubrė.

Vertinant būstinės vietą, buvo atsižvelgta ir į tai, jog VMU – viena regioniškiausių Lietuvos įmonių, turinti 26 regioninius padalinius, todėl būstinė Vievyje šalia automagistralės Vilnius-Klaipėda ir kitų svarbių kelių susikirtimo taps patogesnė susisiekiant su regioniniais įmonės padaliniais.

Jau dabar dalis Valstybinių miškų urėdijos darbuotojų į darbą Vilniuje kasdien važinėja iš Kauno, Alytaus. Be to, dėl darbo specifikos ir 26 regioninių padalinių, išsidėsčiusių visoje Lietuvoje, daug darbuotojų kasdien važiuoja į komandiruotes, todėl šalia automagistralės Vilniaus-Klaipėda įsikūrusi naujoji administracija būtų strategiškai patogioje vietoje.

„Džiaugiuosi, kad mums pavyko rasti nenaudojamą valstybės turtą, kuriame galėsime pastatyti modernų mūsų biurą visai centrinei administracijai ir šią teritoriją, apsuptą pušynų, prikelsime naujam gyvenimui. Esu įsitikinęs, jog ši miškinga vieta, kurioje įsikurs šiuolaikinis mūsų biuras, atitiks ir mūsų veiklos specifiką bei vertybes. Tikimės, kad architektai, dalyvausiantys kūrybiniame konkurse kuriant šios teritorijos vystymo koncepciją, pasiūlys idėjų, leidžiančių modernius sprendimus integruoti į šią teritoriją“, – sakė V. Kaubrė.

Pasak jo, nors dar bus atliekamas teritorijos ir čia esančių pastatų vertinimas, greičiausiai bus investuojama į naujo ir efektyvaus pastato statybas, o ne į senų ir avarinės pastatų renovaciją – jų rekonstrukcija kainuotų brangiau, nei pastatyti naują biurą.

Teritorija šalia Vievio, kurioje buvo įsikūrusi ir šiuo metu jau apleista vaikų stovykla, perduota VMU Vyriausybės nutarimu, šiuo metu vyksta žemės perdavimo registravimas Registrų centre ir netrukus su Nacionaline žemės tarnyba bus pasirašytas susitarimas dėl valstybinės žemės sklypo perdavimo, bus skelbiamas kūrybinis konkursas architektams, techninio projekto rengimas ir galiausiai prasidės statybos etapas.

Šiuo metu Valstybinių miškų urėdija, kol buvo svarstomas klausimas dėl jos centrinės administracijos perkėlimo vietos, Vilniuje įsikūrusi nuomojamose patalpose.