Nei vieni, nei kiti kol kas rimtai nedraugauja, tačiau norėtų

0
152

Lenkai negaili pagyrų dabartinei „valstiečių“ Vyriausybei, tačiau sako, jog į valdžią nesiveržia, o realių pokyčių tikisi tik po Prezidento rinkimų, kitų metų gegužę.

„Mums nelabai įdomu postai. Dirbome trijose Vyriausybėse. Apie postus mes nekalbame, kalbame apie programinius dalykus“, – tv laidoje aiškino Valdemaras Tomaševski (Waldemar Tomaszewski), kurio teigimu, jo atstovaujamos politinės jėgos paramos valdantieji gali tikėtis, jei dvigubai padidins vaiko pinigus ir pasieks, jog vaistai senjorams, kuriems virš 75-erių, būtų nemokami. Panašią poziciją V. Tomaševski išdėstė ir spaudos konferencijoje, vykusioje Seime. Partijos lyderis sako, jog žino, iš kur tam paimti pinigų.

„Me nurodom šaltinius, iš kur paimti pinigus – galima neženkliai padidinti šalies deficitą, pagerinti kovą su šešėliu, sumažinti valdininkų išlaidas… Virš šimto milijonų eurų duotų banko aktyvų apmokestinimas”, – sakė LLRA-KŠS pirmininkas. Be to, lenkų lyderis negailėjo pagirų Sauliaus Skvernelio Vyriausybei, vadindamas ją geriausia iš visų buvusių iki šiol.

“Šita Vyriausybė tvarkosi geriausiai, bet mes jungtis į koaliciją neskubame”, – dėstė V. Tomaševski. Jo teigimu, itin neblogai parengta dabartinė mokesčių reforma, kuri leis žmonėms mokėti maždaug 4-iais proc. mažiau mokesčių nei iki šiol.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė šiandien susitinka su ministru pirmininku Sauliumi Skverneliu ir dviem iš trijų Vyriausybės vadovo atleidžiamų ministrų – kultūros ministre Liana Ruokyte – Jonsson ir aplinkos ministru Kęstučiu Navicku. Su švietimo ministre Jurgita Petrauskiene šalies vadovė pasikalbėti jau nepanoro.

D. Grybauskaitei kol kas neaišku, dėl kokių priežasčių norima atsisakyti dar dviejų ministrų paslaugų, kurie su švietimo reforma niekaip nėra susiję. Šiuo atveju kur kas didesnė atsakomybė krenta tiesioginiam vadovui – Ministrui pirmininkui ir jo patarėjams.

„Manau, kad premjeras mėgina taip savo problemas nustumti ant kitų galvų“, – dar vakar teigė D. Grybauskaitė.