Neįtinka dėl Rusijos valstybinių apdovanojimų?

0
256

Parašė viešą laišką parlamentarams, kuriuo prašo neskirti totoriaus Ado Jakubausko į Lietuvos gyventojų genocido ir rezidencijos tyrimo centro generalinio direktoriaus pareigas.

Autoriai įsitikinę, kad Lietuvos gyventojų genocido ir rezidencijos tyrimo centro generalinio direktoriaus pareigas turi užimti garbingas Lietuvos pilietis, genocido aukos palikuonis. Be to, daroma išvada, kad LR Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis ir kiti Ado Jakubausko rėmėjai nėra išsamiai supažindinti su Ado Jakubausko asmenybe.

Viešą laišką pasirašo: Totorių atstovė Tautinių bendrijų taryboje, Vilniaus krašto Lietuvos totorių bendruomenės pirmininkas, Nemėžio musulmonų sunitų religinės bendruomenės pirmininkas, Varėnos rajono totorių draugijos pirmininkė, Kauno miesto musulmonų religinės bendruomenės atstovė. Jame taip pat tvirtinama, jog LR Seimo narės Irinos Rozovos, uždraustos partijos lyderio Algirdo Paleckio bei visuomenininko Rafaelio Muksinovo minimos viešumoje veiklos, kaip prorusiškos, yra niekinės palyginimui su Ado Jakubausko nuopelnais Rusijai, už kuriuos kandidatas yra gavęs šios šalies padėkos raštą.