Nekėlė ir nekels

0
217

Kovo 11-oji Vilniaus regione, į Rytus nuo sostinės – niekam neįdomi. Vakar trispalvės plevėsavo tik ant kelių daugiabučių, valstybinių pastatų ir parduotuvių. Nuo Rudaminos iki Turgelių, dar toliau – iki Laibiškių, Padvarionių, Medininkų ir Rukainių – valstybinės vėliavos privačiose namų valdose – nematyti.

Tuo tarpu šventės proga besišlaistančių neblaivių asmenų – netrūko.

„Gerai, šventės – visada gerai. O tos vėliavos – kam jos reikalingos? Anksčiau, prieš 20 metų jas keldavom, užtenka“, – rusiškai situaciją apžvelgė žvyrkeliu tarp Laibiškių ir Padvarionių kažkur traukę du, matyt, neblaivūs Vilniaus rajono gyventojai.

Vis dėlto, nuo Rukainių link sostinės kai kuriuose vienkiemiuose trispalvės plazdėjo. Tačiau taip retai…

Pagal Lietuvos įstatymus, valstybės vėliavos iškėlimo tvarkos pažeidimus yra numatyta administracinė atsakomybė. Lietuvos valstybės vėliavos iškėlimo nustatytos tvarkos pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą juridinių asmenų, išskyrus valstybės ir savivaldybių institucijas ir įstaigas, vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims, gyvenamųjų namų savininkams arba už gyvenamųjų namų eksploatavimo organizavimą atsakingiems asmenims nuo 10 iki 12 Eur (per metus pakartotinai padarytas tokio pobūdžio nusižengimas – baudą nuo 12 iki 16 Eur) ir baudą valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 10 iki 16 Eur (pakartotinai padarytas nusižengimas – baudą nuo 16 iki 30 Eur).