Nemenčinės poliklinikos vadovas, įmonės įkūrėjas ir pati įmonė pripažinti kaltais dėl korupcinių nusikaltimų

0
117

Vilniaus apygardos teismas kaltais dėl kyšininkavimo pripažino Vilniaus rajono Nemenčinės poliklinikos vadovą Olegą Kačaną, vienos privačios bendrovės įkūrėją, akcininką ir valdybos pirmininką E. S. ir pačią bendrovę. O. Kačanui, pripažintam kaltu už didelės vertės kyšio priėmimą, teismas skyrė subendrintą 18 000 eurų baudą. Taip pat teismas iš jo valstybės naudai konfiskavo 20 000 eurų, kaip nusikalstamos veikos rezultatą, ir 3 metams atėmė teisę užimti bet kurias vadovo pareigas gydymo ir sveikatos priežiūros paslaugas teikiančiose įstaigose. Privačios bendrovės įkūrėjui, akcininkui ir valdybos pirmininkui E. S., pripažintam kaltu dėl didelės vertės kyšio davimo, teismas skyrė subendrintą 18 000 eurų baudą, o įmonei – 30 000 eurų bauda.

Baudžiamosios bylos duomenimis, 2020 m. rudenį ir žiemą minėtos poliklinikos vadovas per du kartus savo naudai už teisėtą savo veikimą iš nuteistojo E. S. priėmė 20 tūkst. Eur. Buvo numatyta, kad bendrovė pagal sudarytą sutartį Vilniaus rajono Nemenčinės poliklinikoje įrengs naują skaitmeninį rentgeno diagnostikos aparatą. Taip pat nuteistasis E. S. galimai siekė sau bei vadovaujamai bendrovei ir ateityje turėti palankumą vykdomuose viešuosiuose pirkimuose.

Ši baudžiamoji byla atskirta iš atliekamo didelio masto ikiteisminio tyrimo dėl įtariamų korupcinių veikų sveikatos priežiūros įstaigoms viešųjų pirkimų būdu įsigyjant medicininę įrangą ir kitas medicinos priemones.

Šį ikiteisminį tyrimą atlieka Specialiųjų tyrimų tarnybos centrinė tyrimų valdyba kartu su visomis teritorinėmis valdybomis. Tyrimą kontroliuoja, organizuoja ir jam vadovauja Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento bei apygardų prokuratūrų Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrių prokurorų grupė.

Vilniaus apygardos teismo nuosprendis gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

Prokuratūros informacija