Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazija turės naują priestatą

0
35

Vilniaus rajono savivaldybės administracija planuoja statybas, po kurių atsiras daugiau erdvės priešmokyklinukams, ikimokyklinukams ir pradinukams.

Šiais mokslo metais Vilniaus r. Nemėžio gimnazijoje mokosi beveik 700 mokinių, ugdymas vyksta lietuvių ir lenkų kalbomis. Antroje iš didžiausių Vilniaus rajono seniūnijoje esančioje švietimo įstaigoje šiuo metu trūksta vietos mažiausiems seniūnijos gyventojams.

„Prie Vilniaus miesto esanti Nemėžio seniūnija yra viena iš sparčiausiai besivystančių rajono seniūnijų. Turime užtikrinti ugdymo prieinamumą visiems vaikams. Džiugu, kad Nemėžio gimnazijoje jau įgyvendintas vienas reikšmingas projektas – bendruomenė džiaugiasi ne tik nauju sporto aikštynu ir atnaujintomis futbolo, krepšinio ir kt. sporto aikštelėmis, bet ir modernizuotomis mokymosi erdvėmis. Naujo priestato statyba – bus dar vienas svarbus įvykis gimnazijos bendruomenei“, – sako Vilniaus rajono savivaldybės meras Robert Duchnevič.

Naujame gimnazijos priestate bus ne mažiau nei po 3 priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo grupes, taip pat papildomos patalpos ugdymo veikloms, miegojimui, maitinimui, bus įrengti sanitariniai mazgai ir kt.

Daugiau erdvės bus ir pradinukams. Priestate projektuojama ne mažiau kaip 12 pradinių klasių. Taip pat bus įrengtos drabužinės, sanitariniai mazgai, fizinio aktyvumo salė pradinių klasių mokiniams ir laisvalaikio kambarys.

Planuojama, kad pradinukai turės ir naują laboratoriją tiriamiesiems darbams. Priestato infrastruktūra bus pritaikyta visos dienos mokyklos veikloms.

Prie pastato numatoma įrengti 15 papildomų automobilių stovėjimo vietų.

Skaičiuojama, kad priestato statybos gali kainuoti apie 8 mln. Eur. Vilniaus rajono savivaldybė iš biudžeto skirs 6 mln. Eur, likusias lėšas sudarys Europos Sąjungos finansavimas.

Projektinius pasiūlymus gimnazijos priestatus parengė UAB „Synergy Soliutions“.