Nenustoja sveikinti

0
213

Ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio spaudos tarnyba praneša apie įspūdingą renginį Vilniuje, Valdovų rūmuose.
Vyriausybės vadovas susitiko su geriausiais abiturientais, sėkmingiausiai išlaikiusiais brandos, profesinio mokymo kvalifikacijos ir tarptautinio bakalaureato programos egzaminus.
„Džiaugiuosi galėdamas jus šiandien pasveikinti šioje iškilmingoje salėje tokia ypatinga proga – esate mūsų šalies šviesuliai ir ateitis. Be abejonės, egzaminai nėra vienintelis pasiekimų rodiklis, juk kartais juose nusišypso sėkmė, o kartais – priešingai. Egzaminų sesijos kasmet pagrįstai ir nepagrįstai susilaukia daug kritikos, ir ne veltui ši Vyriausybė yra pasiryžusi peržiūrėti vertinimo sistemą. Tačiau kad ir kaip kritikuotume vieną ar kitą egzaminą, turime pripažinti, kad trys, keturi ar net penki šimtukai daug pasako apie egzaminuojamąjį – apie šio žmogaus įvairiapusiškumą, apie jo gebėjimą dirbti ir suprasti, ko jo prašoma, siekti tikslo. Šios savybės bus ypač svarbios ateityje, todėl džiugu, kad jas puoselėjate“, – ceremonijoje Valdovų rūmuose sakė Premjeras.
Ministras Pirmininkas vylėsi, kad geriausiai egzaminus išlaikę abiturientai įstojo būtent ten, kur norėjo, o pasirinkusiems studijas užsienyje – tai tebus tarpinė stotelė. Juos S. Skvernelis paragino grįžti į Lietuvą ir prisidėti prie pokyčių valstybėje.
Šiais metais geriausiai abitūros egzaminus išlaikė Rūta Leiputė iš Vilniaus Gabijos gimnazijos. Mokinės 5 dalykų pasiekimai valstybiniuose brandos egzaminuose įvertinti 100 balų. Po keturis šimtukus surinko 17 abiturientų. 76 mokiniai gavo po tris šimto balų įvertinimus.