Nepaisant neapibrėžtos situacijos, užfiksuotas kv. m rekordas sostinėje

0
168

Išankstiniais „Citus“ analitikų duomenimis, liepą Vilniuje vidutinė, orientacinė pasiūloje esančių naujų butų (eliminavus kotedžus) kaina, lyginant su birželiu (3 175 Eur/kv. m), augo 2,5 proc., iki 3 253 Eur/kv. m. Kaune pasiūloje esančių būstų kainos vėl pasikoregavo į neigiamą pusę 0,1 proc.: liepą jos siekė 2 183 Eur/kv. m; birželio pabaigoje – 2 186 Eur/kv. m.

„Rinkoje toliau stebime neapibrėžtumą, kurį sustiprino Europos centrinio banko sprendimas pakelti palūkanų normas, todėl dalis pirkėjų laukia ir atostogauja, kita dalis persvarsto savo sprendimus arba rimčiau vertina galimybes įsigyti turtą. Iš kitos pusės, vystytojai vis dar riboja pardavimus ir kelia kainas, dėl neaiškių žaliavų kainų bijodami nesuvaldyti savikainos.

Tačiau nepaisant šios situacijos, kylančių palūkanų normų, Vilniuje užfiksuota aukščiausia istorijoje vidutinė kvadratinio metro kaina. Ji pasiekė net 3 253 eurus už kvadratinį metrą, litais tai sudarytų net 11 231,96 LTL už kv. metrą. Nors paklausa mažėja, kainos rinkoje ir toliau kyla – tai rodo, kad spaudimo parduoti turtą nėra ir pardavėjai niekur neskuba“, – teigia „Citus“ investicijų ir analizės vadovas Šarūnas Tarutis.

Vilniuje liepą rezervuota 118 naujų butų ir kotedžų, o pasiūloje jų liko 3 812. Per tą laiką sandėlį papildė keturi nauji projektai ir du esamų projektų etapai, kurie pasiūlą išplėtė 269 butais. „Citus“ valdomuose projektuose sostinėje per mėnesį susitarta dėl 5 butų ir kotedžų, tačiau pirkėjams lieka vis mažiau pasirinkimo, liko tik 91 laisvi butai.