Nepasiturintiems vilniečiams išmokos trejiems mėnesiams tęsiamos ir be prašymų

0
278

Gyventojai, kuriems įprastu metu būtų reikėję jas prasitęsti, perspėjami, kad jokiu būdu neitų į išmokų skyrių, saugotų savo sveikatą, laikytųsi karantino taisyklių ir liktų saviizoliacijoje namuose.

„Mūsų tikslas – užtikrinti, kad socialinės išmokos, kurios dažnai yra vienintelis ar net pagrindinis pragyvenimo šaltinis nepasiturintiems gyventojams juos pasiektų net neišėjus iš namų ateinančius mėnesius. Taip pat be prašymo bus pratęstos ir kitos socialinės grupės išmokos: slaugos ir priežiūros (pagalbos) bei kitos ypač jautrios ir skubaus sprendimo reikalaujančios socialinės išmokos (laidojimo išmokos) bus skiriamos laikantis minimalių teisės aktų reikalavimų“, – sako Vytautas Mitalas, Vilniaus mero pavaduotojas.

Visi neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos sprendimai dėl negalios nustatymo, kai baigiasi terminas, bus pratęsiame automatiškai.  Asmenims, kurie kreipsis pirmą kartą į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą, vertinimai atliekami asmenims nedalyvaujant, t. y. klausimynai pildomi telefonu ar el. priemonėmis. Atsižvelgęs į dėl koronaviruso pandemijos susiklosčiusią situaciją, Vilniaus miesto savivaldybės administracija reikalingus klausimynus nustatant specialiuosius poreikius pensinio amžiaus asmenims pildys telefonu ar el. paštu, kaip ir Socialinių išmokų skyrius.