Neries upėje skendusią moterį išgelbėjo ugniagesių narai

0
449

Ryte Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 6-osios komandos narai Neryje, ties Vingio parku, išgelbėjo moters gyvybę. Jiems talkino ir 2-osios komandos ugniagesiai. Gavę pranešimą apie upėje skęstantį žmogų, jie išskubėjo pagalbon.

„Atvykę upės viduryje pamatėme vandens nešamą moterį. Prikabinus prie manęs virvę, kad turėčiau ryšį su krantu, skubiai puoliau į vandenį ir kiek turėjau jėgų, plaukiau jos link. Ji plūduriavo virš vandens. Plaukiau apie 25 metrus. Atrodė, kad laikas sustojo… Priplaukęs, padedamas krante esančių narų, kurie virve traukė mane, tempiau ją į krantą. Moteris vilkėjo striuke ir avėjo batus, – pasakoja penkerius metus naru dirbantis ugniagesys Rimvydas Negru. – Tai pirmasis mano gelbėjimo darbas, kai pavyko išgelbėti skęstančio žmogaus gyvybę, nes dažniausiai tekdavo traukti nuskendusiųjų kūnus“.

Ugniagesių narai jau grįžo į komandą. Įtampa pamažu slūgsta. Džiūsta narų kostiumai. Vyrai džiaugiasi, kad jiems pavyko padaryti tai, kas beveik neįmanoma – išgelbėti upėje skęstančio žmogaus gyvybę, kai jį neša upės ledinio vandens srovė.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, pernai šalies ugniagesiai gelbėtojai išgelbėjo 38 skendusius gyventojus, vanduo pasiglemžė 106 žmonių gyvybes. Šiemet iš vandens buvo išgelbėti du gyventojai, deja, du nuskendo.

PAGD informacija