Ragina nevykti į Baltarusiją ir nerizikuoti savo saugumu

0
29

„Nerizikuok savo saugumu, nevyk į Baltarusiją, gali nebesugrįžti“, – nuo šiol stendai su tokiu Užsienio reikalų ministerijos įspėjimu šešiuose pasienio kontrolės punktuose išlydės kiekvieną, susiruošusį į A. Lukašenkos režimo valdomą šalį.

Apie grėsmes, kurios tyko Baltarusiją lankantiems mūsų piliečiams, buvo kalbama Medininkų pasienio kontrolės poste (PKP) surengtoje spaudos konferencijoje.

Joje dalyvavo užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas, vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius, Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas generolas Rustamas Liubajevas bei Pasienio kontrolės punktų direkcijos vadovas Mindaugas Zobiela.

Pasak R. Liubajevo, šiemet per pirmąjį pusmetį į Baltarusiją buvo išvykę 230 tūkst. Lietuvos piliečių, vidutiniškai per mėnesį – apie 52 tūkst. Dalį jų Baltarusijos pasienio punktuose bandyta verbuoti. Į antros linijos patikrinimo vietą nukreipti Lietuvos piliečiai atsiduria atskiroje patalpoje. Ten neprisistatę asmenys, greičiausiai KGB pareigūnai, domisi jų požiūriu į Baltarusiją, Rusijos sukeltą karą Ukrainoje, tikrina išmaniuosius įrenginius, aktyvumą socialiniuose tinkluose. VSAT duomenimis, verbuojami ne tik Lietuvos piliečiai, bet ir pas mus vykstantys Baltarusijos piliečiai įkalbinėjami fotografuoti tam tikrus objektus ar asmenis, fiksuoti karinių dalinių judėjimą.

Dar šį mėnesį ketinama uždaryti du iš šešių tarptautinių PKP, veikiančių prie sienos su Baltarusija, – Šumsko ir Tverečiaus. Per šiuos PKP valstybės sieną kerta lengvieji automobiliai, pėstieji bei dviratininkai, tai pat – tušti krovininiai automobiliai.

Prieš trejus metus suklastojusi prezidento rinkimus, organizavusi neteisėtų migrantų antplūdį į Europos Sąjungą, savo teritoriją suteikusi agresiją prieš Ukrainą pradėjusios Rusijos kariniams daliniams, priglaudusi karinės bendrovės „Wagner“ smogikus, prisidedanti prie V. Putino branduolinio šantažo – tokia šalis Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos piliečius gundo nemokamomis vizomis. Ir pigesne druska bei grikiais, kurie jiems gali labai brangiai kainuoti.

VSAT informacija