Neteko stambaus rūkalų krovinio

0
428

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai Šalčininkų rajone sulaikė du vietinius gyventojus, gabenusius 17 tūkst. pakelių cigarečių. Su įkalčiais įkliuvusiems vyrams gresia baudos arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Vakar VSAT Varėnos pasienio rinktinės Specialiosios paskirties komandos ir Kriminalinės žvalgybos pareigūnai kartu su kolegomis iš Vilniaus pasienio rinktinės patikrino vietovę ties Šalčininkų rajono Gudelių kaimu.

Pasieniečiai jau turėjo išankstinės informacijos, kad čia gali būti bandoma gabenti kontrabandinį krovinį.

Šalia geležinkelio bėgių, vedančių Vilniaus kryptimi, VSAT pareigūnai rado įklimpusį automobilį „Volkswagen Sharan“, o šalia jo – 34 „Fest“ markės cigarečių dėžes. Manoma, kad nelegalūs rūkalai šioje vietovėje buvo išmesti iš pravažiuojančio traukinio. Netoliese pasieniečiams įkliuvo ir 53-ejų šalčininkietis.

Už maždaug 2 kilometrų sulaikytas dar vienas automobilis, mikroautobusas „Volkswagen Transporter“. Jį vairavo 36 metų Šalčininkų rajono gyventojas. Pirminiais duomenimis, jis siejamas su kontrabandos gabenimu.

Abi transporto priemonės ir rastieji 17 tūkst. pakelių cigarečių, ženklintų baltarusiškomis banderolėmis, saugomi Varėnos pasienio rinktinėje. Šio VSAT padalinio pareigūnai dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis pradėjo ikiteisminį tyrimą. Šalčininkų rajono gyventojams gresia baudos arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Po apklausų abu vyrai uždaryti į areštinę.

 

VSAT Varėnos pasienio rinktinės inf.