Netoli Vilniaus bus suformuota dar daugybė namų valdos sklypų

0
240

Bent jau taip teigia Paliepiukų kaimo, esančio netoli Skaidiškių, gyventojai. Vos kelias sodybas turinti vietovė dar visai neseniai buvo apsupta Akmenytės, Liepiškių ir Juodosios Balos miškų. Deja, iš visų pusių nuo kaimo jie yra smarkiai praretinti.

Prieš atliekant kirtimą, čia augo brandūs medžiai. Dabar naujai supiltu žvyrkeliu kaimą vis dažniau lanko brangiais automobiliais važinėjantys asmenys.

„Tai čia vadovas, kuris organizavo kirtimą, tiesiai šviesiai ir pasakė, jog bus namų valdos sklypai. Kiek jų čia bus nežinau, bet čia daug, gal kokių dvidešimt, hektarų. Na, pagerino kelią. Tai gerai, o kaip čia bus vėliau, pamatysime“, – kalbėjo vietinis gyventojas.

Nuo vietovės, kurioje iškirsti medžiai, iki Vilniaus centro – apie 14 km. Automobiliu važiuojama apie 15 min., o susisiekimas per Pavilnį arba Minsko plentu.

Bene didžiausio atgarsio visuomenėje susilaukė plyni kirtimai Labanoro girioje. Valstiečių ir žaliųjų vyriausybė savo programa įsipareigojo miškų naikinimą sustabdyti, tačiau 2017 metais išdavė 15 000 leidimų kirsti plynai, o per šių metų pusmetį jau beveik 8000.