Pradėjo naujo projekto statybas Žirmūnuose, trečdalis būstų jau parduota

0
187

Bendrovė „Baltic Asset Management“ bendradarbiaudama kartu su Vilniaus universiteto mokslininkais pradėjo mažaaukštės statybos „Moods“ projektą. Remiantis mokslininkų teikiamomis rekomendacijomis siekiama sukurti neuromokslu pagrįstą namų aplinką. Naujos statybos projektas „Moods“ įsikurs Kareivių g. 2G ir nekilnojamojo turto rinką Vilniuje papildys 162 būstais. Investicijos į projektą sieks 17 mln. eurų.

Pasak įmonės generalinio direktoriaus Ugniaus Latvio, šiandieninė situacija NT rinkoje nebeprimena tų laikų, kai pirkėjai įsisavindavo visus siūlomus būstus, nes sulėtėjęs NT pardavimų tempas gerokai kilstelėjo pirkėjų lūkesčius ir kriterijus. „Jau kuris laikas NT rinka yra nusistovėjusi. Nebūtų logiška sakyti, kad kažkas yra neigiamo, nes dabartiniai pardavimų tempai grįžo į tuos skaičius, ką fiksuodavome prieš 2-3 metus. Tai yra įprastas pardavimų tempas, kurį jau buvome kiek primiršę. Ką tai reiškia? Plėtotojams – kad reikia atsakingiau planuoti investicijas ir ieškoti įdomesnių projektų, pirkėjams – kad dabar yra jų laikas, kai gali išsirinkti maksimaliai jų poreikius ir kriterijus atitinkantį būstą. Mūsų plėtojamuose projektuose pirkėjams suteikiame galimybę įsigyti būstus išankstinėse stadijose prieš pradedant statybas. Šiame projekte Žirmūnuose tokiu principu jau esame pardavę trečdalį būstų. Niekada neleidome sau net svarstyti galimybės nutraukinėti sutarčių ar kitaip laužyti mūsų įsipareigojimų, kai projekto planavime keičiasi situacija. Pirkėjai tą vertina ir pasitikimi mumis, todėl jau kelintas mūsų plėtojamas projektas statybų pradžios dieną fiksuoja 25-35 proc. pardavimus“, – teigia „Baltic Asset Management“ vadovas U. Latvys.

Projektą sudaro trijų aukštų namų kompleksas su 162 būstais. Pirkėjai galės rinktis būstą nuo  27 kv. m iki 93 kv. m. Būstų kainos prasidės nuo 84 400 ir sieks 254 400 eurų, kvadratinio metro kaina – nuo 2920 Eur/kv. m. Statybos jau pradėtos.

Projekto „Moods“ architektas Tadas Balčiūnas teigia, kad kuriamas projektas yra pavyzdys, kaip Vilniuje reikia išnaudoti centrines miesto erdves ir kurti naujas bendruomenes. „Vilnius pasižymi dispersiškumu, kai vis po truputį „prilipdomi“ nauji rajonai miesto pakraščiuose. Tokiu būdu Vilnių darome mažiau efektyvų, nes plečiame jo teritoriją užuot bandę sutvarkyti centrines lokacijas. Naujamiestis buvo ir yra tas sektinas pavyzdys, kaip gali teisinga kryptimi judėti miesto planavimas. Tačiau tokių teritorijų turime ir daugiau. Buvusi kuro aparatūros teritorija Žirmūnuose šiuo metu išgyvena tikrą metamorfozę  – prireiks vos kelių metų, kad ši pramoninė Vilniaus dalis taptų nauja patrauklia Vilniaus miesto dalimi“, – sako projekto architektas Tadas Balčiūnas. 

Būsimi „Moods“ naujakuriai turės visus iki smulkmenų apgalvotus ir reikalingiausius techninius bei komforto sprendimus: grindinį šildymą, būstuose suprojektuotus balkonus arba terasas, žaliąjį vidinį kiemą bei šalia esantį parką. Projekte suplanuota tik požeminė automobilių stovėjimo aikštelė su tikslu, kad aplinka būtų maksimaliai išnaudota želdiniams ir gyventojų poilsiui. Bendradarbiaujant su Vilniaus universiteto mokslininkais kuriama namų aplinka, kur spalvos, augalai, eksterjero ir interjeras detalės dėliojami atsižvelgiant į natūralius žmogaus poreikius ir puoselėjant jo fizinę bei emocinę būkles.

Lietuvos neuromokslų asociacijos prezidentas prof. Osvaldas Rukšėnas yra įsitikinęs, kad mokslas gali ir turi būti praktiškas. „Esame įpratę manyti, kad mokslas dažniausiai apsiriboja teoriniu lygmeniu ir yra sutinkamas dažniau vadovėliuose nei praktiniame gyvenime. Taip nėra. Tiek pats mokslas, tiek ir mokslininkai visada siekia, kad žinios galėtų padėti įvairiose kitose srityse ar net žmogaus kasdienybėje. Inovacijos kuriamos tam, kad jomis naudojantis galėtume būti pranašesni. Gavę kvietimą prisijungti prie pirmojo NT projekto Lietuvoje, kur mokslininkų turimos žinios bus pritaikytos kuriant geresnę aplinką gyvenantiems, sutikome ir priėmėme tai kaip iššūkį. Šiai dienai esame subūrę šešių Vilniaus universiteto mokslininkų grupę, kuri stengiasi sudėtingus dalykus pritaikyti kasdieniams žmonių poreikiams“, – dėsto prof. Osvaldas Rukšėnas.