Nori vežti šiukšles Vilniuje, tačiau nesugeba to padaryti net kelis kartus mažesnėse teritorijose

0
159

UAB „Ekonovus“ laimėjo atliekų surinkimo konkursą Kėdainiuose, tačiau situacija komplikavosi, nes bendrovė iki kovo 14 d., kaip numatyta pasirašytoje sutartyje, nepateikė būtino garanto.
Finalinėje stadijoje praloštas viešasis konkursas minėto paslaugos teikėjo net nepristabdė. Su tuo pačiu įdirbiu „Ekonovus“ veržliai skinasi kelią ir į Lietuvos sostinę.
Pagal Kėdainių rajono savivaldybės turimą informaciją, UAB „Ekonovus“ gali būti vertinama kaip labai prieštaringą reputaciją turinti arba nepatikima kompanija. Savivaldybės administracija dėl neatsakingo paslaugos teikėjo dalyvavimo viešajame konkurse sugaišo laiko ir patyrė didelių finansinių nuostolių, be to, yra priversta skelbti naują viešąjį konkursą.
Konkursas dėl komunalinių atliekų surinkimo Kėdainių rajono savivaldybės teritorijoje ir jų vežimo buvo paskelbtas dar 2018 m. rugsėjo 20 d. Pasiūlymo pateikimo terminas buvo keletą kartų nukeltas, gavus įvairių tiekėjų paklausimų ir netgi pretenzijų. Galutinis pasiūlymo pateikimo terminas buvo 2019 m. sausio 8 d.
Sutartis tarp „Ekonovus“ ir Kėdainių rajono savivaldybės administracijos buvo pasirašyta 2019 m. kovo 4 d., tačiau neįsigaliojo, kadangi nebuvo pateiktas sutarties įvykdymo užtikrinimas – laidavimas.