Norintys valdyti sostinę konservatoriai žada riboti eismą centre

0
159

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų atstovai Seime bei kandidatai į Vilniaus miesto savivaldybės tarybą pristatė esamą probleminę miesto aplinkos taršos padėtį.

Kandidato į merus Dainiaus Kreivio teigimu, oro užterštumas ties arterinėmis miesto gatvėmis prilygsta 10 cigarečių surūkymui per dieną.

„Didžiausi taršos ir triukšmo skaičiai fiksuojami centrinėje Vilniaus miesto dalyje, o žymiausius to padarinius patiria senamiestis. Eismo intensyvumo rodikliai yra esminis faktorius, lemiantis taršos ir triukšmo lygį konkrečioje miesto zonoje, tad Vilniaus senamiestyje turi būti ribojamas automobilių eismas. Esame numatę Vilniaus senamiestyje įvesti kilpinį transporto judėjimą, panaikinant bet kokį tranzitinį transportą. Taip pat senamiestyje turi būti mažinamas automobilių stovėjimo vietų skaičius, kartu eismą padarant kuo patogesniu pėstiesiems ir dviratininkams”, – teigė D. Kreivys.

„ Vilniuje kraujotakos ir kvėpavimo sistemos ligų atvejai viršija šalies vidurkį. Pavyzdžiui, Simono Daukanto mokykla, esanti tarp Geležinio Vilko, Goštauto ir Pamėnkalnio gatvių yra tikrai blogoje padėtyje. Taip pat ir garso tarša Vilniuje yra žymi problema. Normą peržengiančioje triukšmo zonoje Vilniuje gyvena 80 tūkst. gyventojų. Visa tai neramina ir kelia pagrįstų klausimų, kodėl savivaldybė apie tai net nekalba”, – sakė Seimo narė Radvilė Morkūnaitė – Mikulėnienė.

Konservatoriai siūlo prie judriausių miesto gatvių ir pėsčiųjų takų, esančių šalia važiuojamųjų dalių, sodinti žaliuosius želdinius: krūmus, krūmynus, medžius. Taip pat mieste periodiškai vykdyti akcijas automobilių dūmingumo nustatymui, skatinant atlikti veiksmus tvarkingai automobilių techninei būklei užtikrinti.