Nors iki rinkimų dar beveik dveji metai, tačiau jau ruošiasi

0
194

Kaimyninės Baltarusijos vadovas Aleksandras Lukašenka nurodė, ką būtina daryti, jog ir vėl laimėtų jau 26-erius metus šalį valdantys jo vadovaujami veikėjai.
„Svarbiausias dalykas – egzaminas visoje valdžios vertikalėje: parlamento ir prezidento rinkimai. Žmonių pasirinkimui nedarysime jokios įtakos ir nenurodinėsime balsuoti už kokią nors vieną kandidatūrą. Mes turime iki rinkimų pasiekti, kad piliečiai netgi neturėtų alternatyvų“, – A. Lukašenka perdavė signalą saviškiams per savo spaudos tarnybą.
Taip pat Baltarusijos vadovas leido suprasti, kad tų, kitų, kandidatų tikrai bus ir jiems niekas netrukdys, tačiau tauta geresnio nei jis ir jo aplinka neturėtų norėti išrinkti.
Prezidento rinkimai Baltarusijoje įvykti iki 2020 m. gegužės mėnesio, o parlamento iki tų pačių metų rugsėjo vidurio.
Šiuo metu eiliniai baltarusiai labiausiai nepatenkinti vos ne kas mėnesį didėjančioms benzino ir rūkalų kainomis. Tačiau lyginant su lietuviais, rūkantys ir važinėjantys privačiais automobiliais kaimynai išleidžia du ir daugiau karto mažiau eurų (pavertus iš baltarusiškų rublių).
Nors paprasti baltarusiai pavydi ES priklausančioms šalims, tačiau A. Lukašenka palaiko labai didelis skaičius gyventojų. Todėl tikėtina, kad dabartinio šalies vadovo prognozės – realistinės.