Nuo šios savaitės Vilniaus miesto savivaldybė, bendradarbiaudama su vandentvarkos įmone „Vilniaus vandenys“, atsivėsinti sostinės gyventojus ir svečius kviečia Rotušės aikštėje

0
26

Rotušės aikštėje įrengta vandens dulksnos sistema sostinės gyventojus ir svečius vėsins dienos metu, nuo 9 iki 21 valandos, kas valandą taikant 15 minučių pertraukos intervalą.

Mobilios vandens dulksnos sistema yra sujungta su centralizuotais vandentiekio tinklais, todėl joje naudojamas vanduo yra saugus, kokybiškas ir sveikas naudoti.

„Karščiai pakoreguoja miesto gyventojų kasdienybę, kai daugelis vilniečių ieško įvairių atsivėsinimo būdų. Miesto gyvenimą vasaros metu stengiamės padaryti kuo komfortiškesnį ir puikiu sprendimu tam tampa vandens dulksna. Kadangi šį sprendimą Vilnius jau yra išbandęs praėjusiais metais, esu įsitikinęs, jog sostinės gyventojai ir šią vasarą noriai juo pasinaudos“, – sako Vilniaus vicemeras Andrius Grigonis.

Kaip teigia Vilniaus vicemeras, vandens dulksna nėra vienintelis sostinėje taikomas aplinkai draugiškas sprendimas, kuriuo naudodamiesi vilniečiai ir miesto svečiai gali atsigaivinti. Mieste šiuo metu taip pat veikia 31 vandens gertuvė, didžiausia jų dalis – miesto centrinėje dalyje, kita – šalia sostinės sporto aikštynų. Vasaros eigoje „Vilniaus vandenys“, kartu su Vilniaus miesto savivaldybe, vandens gertuvių tinklą sostinėje planuoja padidinti dar bent 5 naujomis vandens gertuvėmis.

„Skirtingose miesto vietose įrengtų geriamojo vandens gertuvių populiarumą puikiai atspindi iš jų išgerto vandens duomenys. Iki šiol iš lauko gertuvių sostinėje išgerta daugiau nei 13,5 mln. stiklinių vandens bei tokiu draugišku gamtai sprendimu atsisakyta beveik 5,5 mln. vandens buteliukų ir 136 tonos plastiko“, – statistiniais duomenimis dalinasi bendrovės „Vilniaus vandenys“ generalinis direktorius Saulius Savickas.

Bendrovė „Vilniaus vandenys“, kartu su Vilniaus miesto savivaldybe, gerti vandenį iš čiaupo bei atsisakyti plastikinių vandens butelių miestiečius ir miesto svečius skatina ir kitais būdais: vos prieš porą savaičių jau trečią vasarą iš eilės bendrovė paskelbė apie tęsiamą vandens iš čiaupo kampaniją. Pagrindinė kampanijos „Vanduo iš ČIAupo“ iniciatyva – kvietimas prie kampanijos prisijungti įvairių restoranų, kavinių, viešbučių, sporto klubų ir prekybos bei biurų centrų atstovus bei savo klientus, svečius ar lankytojus pavaišinti nemokamomis stiklinėmis vandens iš čiaupo.